BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Sobota na biegówkach

2019-01-05 07:50:00

photo
Przybyło kilka centymetrów śniegu, temperatura rano + 1 stopień, wieje. Ponad 80 km tras czeka na Was. Dziś od rana ratraki odśnieżają parkingi i poprawiają trasy. Cel: zrobić jak najwięcej tras. Wszystkich raczej się nie uda, bo w jednym ratraku strzeliły wężyki i niezbędna jest szybka naprawa, która zabierze trochę czasu. Sprawdzajcie przejechane przez ratrak trasy tutaj: TRASY

Weekendowy ruch na międzynarodowej drodze przez Jakuszyce będzie bardzo duży, więc dojazd samochodem do Jakuszyc jest ryzykowny. Warto skorzystać z pociągu. Rozkład jazdy: KOLEJ

By uniknąć problemu z dojazdem i parkowaniem w Jakuszycach, możecie skorzystać z trzech innych (niż Jakuszyce) wejść na nasze trasy: na Hucie (200 metrów od przystanku kolejowego Szklarska Poręba Huta), Białej Dolinie (dojście koło schronisk U Rumcajsa i Chatka Robaczka) oraz z dworca kolejowego w Harrachovie do trasy wokół Koziego Grzbietu (około 600 metrów).

Ponieważ zwykle w weekendy zatłoczona, a często zakorkowana, jest już dojazdówka do Szklarskiej Poręby, warto zaparkować samochód gdzieś wcześniej i przesiąść się do pociągu na stacjach jeleniogórskich lub w Piechowicach. Polecamy dworzec Jelenia Góra Cieplice. Jest pod nim bezpłatny parking, a w odległości kilkuset metrów drugi parking, większy, również darmowy.

Na Polanie Jakuszyckiej, tam, gdzie stały wyburzone budynki, jest bar, bezpłatne toalety oraz ogrzewane szatnie. Wypożyczalnie, serwisy (w nich także sklepy ze sprzętem) czynne. Instruktorów też nie brakuje.

Pieszych bardzo prosimy, by nie chodzili po narciarskich trasach biegowych. Tak będzie bezpieczniej dla Was i biegaczy. Chodząc niszczycie tras, a ich przygotowanie jest bardzo kosztowne i pracochłonne. Nie musicie już przyjeżdżać do Jakuszyc, by zobaczyć śnieg. Jest go wszędzie w okolicy pełno. Pomijając naszą troskę o stan tras i bezpieczeństwo, byłoby bez sensu, byście męczyli się z dojazdem. Mamy dla Was inną propozycję, świetną: spacer z okolic dolnej stacji kolei linowej na Szrenicę w Szklarskiej Porębie (parkingów tu wiele) do Wodospadu Kamieńczyka. Przepiękna trasa przez las, a potem cudowny wodospad. Obok niego schronisko, gdzie można odpocząć i posilić się.

Życzymy przyjemnego biegania!

Zdjęcie z wczoraj. Autor: Łuksza Dolny Śląsk.

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl