BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

45 lat Biegu Piastów - Walter Judka

2020-12-18 19:44:00

photo
WALTER JUDKA – ZACZĄŁ PRZED PIASTAMI

Jedyny uczestnik wszystkich edycji Biegu Piastów. W Jakuszycach biegał na nartach już sześćdziesiąt lat temu, gdy nikomu jeszcze o Piastach się nie śniło. W ostatnich latach startuje na krótszych dystansach, za to w towarzystwie wnuczki. Wciągnął ją w biegówki na dobre. Tak jak synów, wychowywanych na nartach niemal od kołyski.

Należy do wspaniałej ekipy z legendarnego Wesołego Autobusu, który zimą co weekend wozi do Jakuszyc biegaczy z Jeleniej Góry. Nauczył biegania na nartach, wręcz rozkochał w nich, setki osób.
Rewelacyjnie, w prosty sposób, uczy techniki biegu na nartach, fenomenalnie je smaruje, kapitalnie opowiada. Na przykład o tym, jak wojsko pilnowało biegaczy: - W 1961 roku pojechałem na obóz sportowy do Jakuszyc. Mieszkaliśmy w Bombaju. Myśmy zresztą – zawodnicy – tak go nazwali. Restauracja w tym budynku nazywa się tak do dziś. Biegaliśmy obok niej - na Polanie Maliszewskiego. Dalej nie wolno było wejść. Zrobiliśmy więc sobie koło na tej polanie i biegaliśmy po nim. Tam, gdzie dziś jest stacja benzynowa, stał żołnierz z lornetką i bez przerwy nas liczył. Uważało się wtedy, że Polacy uciekają przez Czechy do Austrii...

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl