BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Artykuł KGHM

WOLONTARIAT PRACOWNICZY KGHM NA 6+

Udział w Biegu Piastów to dla KGHM tradycja.

Firma angażuje się w imprezę bardzo aktywnie jako sponsor, w zawodach uczestniczą również pracownicy Grupy Kapitałowej KGHM, a na poszczególnych etapach trasy pomagają wolontariusze z KGHM, którzy swoim zaangażowaniem i pasją pomagania dodają zawodnikom „skrzydeł”.
Letni Bieg Piastów w 2017 r. był największym przeżyciem dla dzieci naszych pracowników, które uczestniczyły w wydarzeniu w ramach wolontariatu rodzinnego. Podczas akcji nie były im straszne górskie wędrówki na punkty obsługi ani poranne pobudki. Ich zapał do pomagania był tak ogromy, że udzielał się pozostałym – bardziej doświadczonym wolontariuszom. Po porannej odprawie każdy wiedział, co ma robić. Głównymi zadaniami było przygotowanie punktów z wodą, napojami, żywnością, a w trakcie biegu rozdawanie posiłków biegaczom. Jak małe mrówki, dzieci krzątały się sprzątając po biegu porozrzucane kubki i papierki.

Największą frajdę sprawiało im podawanie wody oraz doping z życzeniem udanego biegu. Prześcigały się hasłami „powodzenia” i „trzymamy kciuki”. Wolontariusze ci duzi i ci mali kibicowali, zagrzewali do walki, a kiedy trzeba podtrzymywali na duchu. Biegacze odwzajemniali się uśmiechem i życzliwością. Dzięki współdziałaniu uczestników biegu i wolontariuszy wszyscy byli zadowoleni. Dla wolontariuszy słowa uznania wystarczyły. Wszyscy opuszczali Jakuszyce z uśmiechem i nadzieją na kolejny – przyszłoroczny Bieg Piastów, dla wspólnej zabawy i robienia wartościowych rzeczy dla innych.
 

Wolontariat pracowniczy w KGHM

Ta forma społecznej odpowiedzialności biznesu sprawdza się w firmie od lat. Pracownicy zgłaszają się do koordynatora wolontariatu ze swoimi pomysłami na wolontariat. Następnie otrzymują na nie dofinansowanie, angażują grupę ochotników z pracy i po prostu pomagają. Działania, których się podejmują są różnorodne np.: organizują wolny czas dzieciom z ubogich rodzin, chorym, niepełnosprawnym, prowadzą lekcje pierwszej pomocy, geologii, dbają o środowisko, rewitalizują szlaki turystyczne, budują barcie dla pszczół, sprzątają tereny zielone, jeziora, zbierają książki dla szpitali, hospicjów, pomagają zwierzętom, remontują obiekty sportowe.
Program Wolontariatu Pracowniczego jest narzędziem wspierającym Strategię Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. KGHM dostrzega potrzebę promowania zdrowego stylu życia i imprez sportowych, również w postaci wolontariatu. To jedno z narzędzi odpowiedzialności za środowisko, wzajemne sąsiedzkie relacje i młode pokolenie. Poprzez wolontariat realizujemy wartości, które na co dzień przyświecają pracownikom w pracy - odpowiedzialność, bezpieczeństwo, zorientowanie na wyniki, odwaga i współdziałanie.
 

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

map
design by : LEMONPIXEL.pl