BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Bieg dla Kobiet i Mężczyzn

dni

Godz.

Minut

Sekund

Artykuł PKO

Biegamy razem z PKO Bankiem Polskim

PKO Bank Polski

PKO Bank Polski od kilku lat jest partnerem największych imprez biegowych w całej Polsce, w tym letniej i zimowej odsłony Biegu Piastów. Bank zachęca do aktywności fizycznej oraz pomagania potrzebującym.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem”, który popularyzuje bieganie, zdrowy i aktywny tryb życia oraz łączy je z ideą dobroczynności. Bank wspiera największe imprezy biegowe w Polsce, w tym w tym Zimowy i Letni Bieg Piastów, PKO Poznań Maraton, PKO Wrocław Maraton, PKO Silesia Marathon, cykle PKO Rzeszów Biega, PKO Grand Prix Gdyni oraz biegi wchodzące w skład Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć” (Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości), a także wiele innych, lokalnych zawodów. W 2017 roku został partnerem 46 imprez biegowych, w których uczestniczyły ponad 174 tysiące osób.

Podczas sponsorowanych przez Bank wydarzeń prowadzone są akcje charytatywne „biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Wysiłek każdego z zawodników, który przyłączy się do inicjatywy, jest przeliczany na konkretne wsparcie finansowe. Jeśli określona liczba zawodników ze specjalną kartką na koszulce „biegnę dla…” dotrze do mety, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazuje darowiznę na wskazany cel. Od 2013 r. odbyły się 323 takie akcje, w których wzięło udział ponad 125 tys. osób. Fundacja wsparła do tej pory 357 beneficjentów kwotą ponad 4,5 mln zł. Akcje „biegnę dla…” towarzyszą zawsze letniej odsłonie Biegu Piastów.

Bank jest również organizatorem PKO Biegu Charytatywnego. Trzecia edycja imprezy odbyła się 16 września 2017 r. na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski. 6401 uczestników w całym kraju, wraz z dziećmi biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, pokonało w sumie 30 917 okrążeń, czyli 12 366 km. W zamian za ich zaangażowanie, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 652 800 zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się 15 września.

PKO Bank Polski nie tylko sponsoruje imprezy biegowe, ale także, jako partner akcji „BiegamBoLubię”, pomaga się do nich przygotować. Na blisko 80. stadionach lekkoatletycznych na terenie całej Polski, pod okiem trenerów, w sobotnie poranki odbywają się bezpłatne spotkania biegowe.

W Banku działa od kilku lat sekcja biegowa zrzeszająca ponad 500 biegających pracowników.

Bank informuje o swoich działaniach m.in. na swojej stronie internetowej, na portalu edukacyjno-finansowym „Bankomania” w sekcji „Biegajmy razem” oraz w mediach społecznościowych: na Facebooku, Instagramie i Twitterze.

www.biegajmyrazem.pkobp.pl
www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem  
www.twitter.com/biegajmy_razem  

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl