BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Artykuł PKO

Biegamy i pomagamy razem z PKO Bankiem Polskim

PKO Bank Polski

PKO Bank Polski od kilku lat jest partnerem największych imprez biegowych w całej Polsce, w tym letniej i zimowej odsłony Biegu Piastów. Uczestnicy wszystkich tych wydarzeń mogą przyłączać się do akcji charytatywnych „biegnę dla…”.

PKO Bank Polski od 2013 r. realizuje autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem”, którego celem jest popularyzacja zdrowia, aktywności fizycznej, a także idei wspólnego biegania i pomagania. W ramach programu Bank wspiera największe zawody w Polsce, w tym m.in. PKO Wrocław Maraton, PKO Poznań Maraton, PKO Silesia Marathon, cykle PKO Rzeszów Biega, PKO Grand Prix Gdyni oraz biegi wchodzące w skład Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć” (Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości). Od kilku lat jest również sponsorem letniej i zimowej edycji Biegu Piastów.

Podczas wszystkich tych imprez prowadzone są akcje charytatywne na rzecz osób potrzebujących pomocy w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przykładowo 432 zawodników ukończyło 5. Letni Bieg Piastów z kartką „biegnę dla Janiny i Kuby”. Dzięki temu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała darowiznę na leczenie 37-letniej kobiety, która choruje na toczeń układowy i reumatoidalne zapalenie stawów oraz jej 9-letniego syna cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe. Od 2013 r. zostało zrealizowanych 316 takich akcji, w których wzięło udział ponad 110 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 347 beneficjentów kwotą ponad 4,4 mln zł.

PKO Bank Polski jest również organizatorem PKO Biegu Charytatywnego. Trzecia edycja imprezy odbyła się 16 września 2017 r. na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski. 6401 uczestników w całym kraju, wraz z dziećmi biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, pokonało w sumie 30 917 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 652 826 zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

map
design by : LEMONPIXEL.pl