BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Bieg, akcja społeczna i MEZO...

2017-07-27 14:34:00

photo
- Cieszę się, że trafiłem tutaj. Pierwszy raz będę grał przy imprezie górskiej. Wiem, że biegacze asfaltowi często dochodzą do refleksji, że te góry to dopiero przyjemność z biegania! Mam nadzieję, że się tym „zarażę” - powiedział raper Jacek MEZO Mejer na naszej dzisiejszej konferencji prasowej w Norweskiej Dolinie w Szklarskiej Porębie, na której przedstawiliśmy szczegółowo program Letniego Biegu Piastów.
MEZO - najlepszy biegacz wśród artystów (rekord życiowy w maratonie: 2:48) wystąpi podczas Letniego Biegu Piastów. Będzie zagrzewał biegaczy na starcie i podtrzymywał na duchu na finiszu. Na konferencji prasowej mówił, że czuje się podekscytowany możliwością udziału (choć nie jako zawodnik) w górskich zawodach biegowych. Opowiadał też o swojej nowej płycie o jakże biegowym tytule: "Życiówka".  Koncert MEZO będzie największym wydarzeniem towarzyszącym rywalizacji sportowej podczas LBP. Jak powiedziała dyrektor BP Kaja Sznajdrowicz, będzie też wspólna rozgrzewka, biathlon laserowy, gry i zabawy dla dzieci, projekcja filmowa, miasteczko strażackie, biegi dzieci. Poza bieganiem na 11, 21 i 50 km, w programie sportowym będzie marsz nordic walking na 11 km.Po raz pierwszy odbędzie się akcja społeczna "Ratujmy ludzkie życie". Będzie można oddać krew, uczestniczyć w panelach dyskusyjnych i pokazach pierwszej pomocy.Biegacze będą rywalizować na wspaniałych trasach Gór Izerskich, które nie byłyby tak piękne krajobrazowo, gdyby nie wieloletnia praca leśników. Ich szefowa ze Szklarskiej Poręby nadleśniczy Zyta Bałazy była gościem naszej konferencji, podobnie jak burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf, były znakomity skoczek narciarski, świetnie czujący sport. Nie zabrakło oczywiście honorowego prezesa i komandora Biegu Piastów Juliana Gozdowskiego.Prezes Biegu Piastów Maciej Pawłowski podkreślił, że działalność Stowarzyszenia Bieg Piastów skupia się w dużej mierze na dwóch grupach docelowych: sportowcach-amatorach (nie tylko uczestniczących w zawodach) oraz rodzinach, które chętnie spędzają czas wolny w Jakuszycach. Stąd taki, a nie inny, czyli pełny atrakcji dla wszystkich (nie tylko dla zawodników) program Letniego Biegu Piastów, na który serdecznie zapraszamy!
Autorem zdjęć jest Tomasz Raczyński, a publikujemy je dzięki uprzejmości Norweskiej Doliny w Szklarskiej Porębie - miejsca konferencji.

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl