BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Poznaj trasę naszej połówki

2019-05-28 08:47:00

photo

W sobotę 1 czerwca zapraszamy na rekonesans przepięknej, ale wymagającej trasy Jakuszyckiego Półmaratonu – Letniego Biegu Piastów, który odbędzie się 24 sierpnia. Zbiórka o godz. 10 na dużym parkingu w Jakuszycach, obok naszego biura w żółtym kontenerze.

 

Rekonesans, czyli zapoznanie z trasą bądź jej przypomnienie sobie, w tempie treningowym. Zwykle jest tak, że najszybsi czekają na wolniejszych w węzłowych punktach. Treningowe tempo biegu sprzyja rozmowom i nawiązywaniu znajomości. Atmosfera jest luźna, towarzyska. Choć oczywiście jeśli ktoś chce zaszaleć i zrobić mocny trening – droga wolna.

 

Rekonesanse organizujemy od pięciu lat, frekwencja wynosiła od trzech do ponad 40 osób. W ostatnim – w pierwszej połowie maja na trasie Jakuszyckiej Jedenastki, uczestniczyło ponad 30 osób.

 

Nie ma formalnych zapisów (nieformalne tylko w Wydarzeniu na facebooku), opłat ani zgłoszeń. Po prostu spotykamy się i biegniemy.

 

Na trasie, którą pobiegniemy 1 czerwca, Jakuszycki Półmaraton był rozegrany tylko raz – w 2018. Wcześniej trasa była inna, ale została zmieniona z powodu ochrony szlaku migracyjnego wilka i rysia. Nowa zyskała pozytywne opinie zawodników. Jest bardzo widokowa i urozmaicona technicznie.

 

Przebieg: Jakuszyce – Rozdroże pod Działem Izerskim – trasa Herberta – dolny Samolot (zbieg) – w lewo na Spacerową asfaltową – w prawo na szutrową prosto do szutru wokół Koziego Grzbietu – w prawo na szutrową na Orle – w lewo przez Granicznik do mostu na Izerze – przed mostem w prawo wokół Granicznika powrót na Orle – Elektrownia Turów (Szklarska Droga) – w prawo na Rozdroże Miedziane – w lewo do góry kawałek przez Samolot – w lewo trawiastą ścieżką na Cichą Równię – zawrotka na Samolot – zbieg do Jakuszyc – odbicie w lewo na Górny Dukt – do zbiegu po kamieniach na Dolny Dukt – Dolnym Duktem do mety w Jakuszycach.

 

Z opisu widać, że jest dość skomplikowana nawigacyjnie, dlatego robimy rekonesans z udziałem naszych ludzi-biegaczy. Podczas zawodów będzie idealnie oznakowana i zabezpieczona. Nikt się nie zgubi.

 

Oczywiście rekonesans jest otwarty dla wszystkich, także dla tych, którzy nie są pewni startu w Letnim Biegu Piastów. Polecamy go również ultrasom, gdyż trasa połówki (do zbiegu z Górnego Duktu na Dolny Dukt) to pierwsza część trasy Jakuszyckiego Ultramaratonu.

 

Zapraszamy!

 

Zapisy na Letni Bieg Piastów są otwarte.

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl