BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Letni Bieg Piastów - udany rekonesans

2019-07-08 11:01:00

photo

Kilkanaście stopni ciepła, 11 uczestników, świetna atmosfera – drugi rekonesans trasy Jakuszyckiej 11 i Rekreacyjnego Marszu Nordic Walking (konkurencji Letniego Biegu Piastów) był bardzo udany. Zorganizowaliśmy go w niedzielę, 7 lipca.

 

Rekonesans trasy Jedenastki i marszu powtórzyliśmy, bo podczas pierwszego – w maju – długie fragmenty trasy były jeszcze pokryte śniegiem. Tym razem warunki były idealne, także pogodowe. Nie było upału, tak dotkliwego w poprzednich dniach.

Dopisała frekwencja – dwie Agnieszki przyjechały, by pójść z kijami i tak się rozpędziły, że wydłużyły trasę do 24 km, składając wizytę w Chatce Górzystów (nie obyło się bez naleśników). Grupę biegową – 9-osobową (plus dwóje spóźnialskich, o których nieco dalej) prowadziła Karolina Dul. W rekonesansie brał udział także jej tata Wiesław, który w 2018 podczas Letniego Biegu Piastów, ukończył po raz setny maraton. Teraz szykuje się do maratonu w Atenach.

 

Sławek Maras, który przygotowuje się do maratońskiego debiutu we Wrocławiu, po rekonesansie dołożył sobie jeszcze 12 km na kopalnię Stanisław i z powrotem. Grubo ponad 20 km pokonał też Janusz Czaplicki, który się spóźnił, podobnie jak znakomita biegaczka narciarska Monika Judka. Pobiegli razem, ale spotkali się z główną grupą, przybijając piątki w pobliżu Orla.

 

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do udziału w Letnim Biegu Piastów. Są jeszcze miejsca na biegi na wszystkich dystansach, jak i na marsz nordic walking.

 

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl