BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Nowy ośrodek Jakuszyce - umowa z wykonawcą podpisana!

2019-07-09 14:51:00

photo

Za 142 mln zł netto w ciągu 19 miesięcy, licząc od dziś, ma zostać wybudowany nowoczesny ośrodek sportowy pod nazwą Dolnośląskie Centrum Sportu Jakuszyce. Umowa z generalnym wykonawcą została podpisana wczoraj, a dziś ogłoszona na konferencji prasowej w hotelu Jakuszyce.

 

Ośrodek budować będzie konsorcjum z firmą PORR jako liderem. Ze strony samorządowej umowę podpisali przedstawiciele Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki – spółki zależnej od marszałka województwa. Pieniądze na budowę przekaże samorząd Dolnego Śląska i rząd. Jego wysłannik przekazał dziś informację, że Rada Ministrów przekazała na realizację inwestycji w 2019 roku 30 milionów złotych i jest gotowa dokładać się także w latach 2020 i 2021.
 

Budowa miała ruszyć wiele miesięcy temu, ale z powodu problemów z wyłonieniem wykonawców opóźniała się.
 

Cel budowy ośrodka to polepszenie warunków bytowych wszystkich korzystających z jakuszyckich tras (przez cały rok) – zarówno amatorów, jak i wyczynowców. Powstaną szatnie, miejsca noclegowe, smarowalnie nart, punkty gastronomiczne, basen, sala sportowa, podziemny parking, boisko z bieżnią, strzelnica biathlonowa i wiele innych użytecznych miejsc. Nowy ośrodek ma stać się areną zawodów na najwyższym poziomie, w tym Pucharu Świata i Mistrzostw Świata.
 

Prace budowlane obejmą Polanę Jakuszycką. Wszystkie trasy położone poza nią, czyli niemal wszystkie, będą dostępne przez cały rok. Zimowy, Letni i Rowerowy Bieg Piastów odbędą się zgodnie z planem. Ośrodek Narciarstwa Biegowego Jakuszyce będzie przygotowywać trasy zimą na takich samych zasadach jak zawsze. Zamknięty będzie tylko plac budowy, zajmujący około 1 kilometra tras. Wszystkie trasy narciarskie mają 88 km długości.
 

Stowarzyszenie Bieg Piastów stara się o umożliwienie wejść na trasy w innych miejscach niż Polana Jakuszycka. Robimy to przede wszystkim z myślą o zmniejszeniu, choć nieznacznie, ogromnego ruchu w Jakuszycach zimą. Jest szansa na polepszenie i poszerzenie przez miasto parkingu na Hucie, skąd blisko na nasze trasy.

biegowki24 o inwestycji

STRIMEO TV O BUDOWIE OŚRODKA JAKUSZYCE

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl