BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Razem napędzamy biegówki!

2019-10-30 13:06:00

photo

Sto ekstra miejsc dla Polaków na Marcialongę 2020, klasyfikacja narodowa dla Włochów na naszej pięćdziesiątce, bardzo silna wzajemna promocja – to najważniejsze punkty współpracy dwóch biegów należących do Worldloppet: Biegu Piastów i Marcialongi. Szczegóły – w towarzystwie wybitnych sportowców i prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka – ogłosiliśmy na wspólnej konferencji prasowej w hotelu Mercure w Jeleniej Górze.

 

 

- W ramach Worldloppet najważniejsze jest, żeby spotykali się zawodnicy, i by w ten sposób promować wzajemnie regiony. To bardzo ważne w sporcie. Właśnie tak chcemy działać i stąd bliższa współpraca z Marcialongą. Chcemy, aby zawodnicy bywali na różnych imprezach biegowych. To buduje atmosferę i sportowy klimat – mówił Maciej Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów. Podkreślił, że organizatorzy Marcialongi popierali przyjęcie Biegu Piastów do Worldloppet.

 

Prezydent Marcialongi Angelo Corradini (były wieloletni prezydent Worldloppet): - Mamy zbliżoną mentalność. Podobnie podchodzimy do wielu spraw. Ważna dla nas jest przyjaźń, na której możemy wspólnie wiele zbudować – mówił. - Do naszego regionu Trentino na zimowe wakacje przyjeżdża coraz więcej Polaków, ale korzystają głównie z tras zjazdowych. Zapraszamy także biegaczy narciarskich.

 

Tłumacz konferencji Andrzej Stolecki (były wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego) dodał, że to właśnie Trentino jest regionem, w którym Justyna Kowalczyk, Adam Małych i Kamil Stoch świętowali swoje największe sukcesy.

 

7500 miejsc na listach startowych Marcialongi kończy się bardzo szybko – w maju, ale z uwagi na polskich biegaczy nasi włoscy partnerzy przygotowali dodatkowych sto miejsc – właśnie dla Polaków. Pierwszy z tych numerów otrzymał prezydent Jerzy Łużniak. Angelo Corradini zaprosił go, by odegrał rolę startera Marcialongi. Pula numerów dla Polaków będzie dostępna od 4 listopada na stronie www.marcialonga.it.

 

- W Biegu Piastów na 50 km zostanie wprowadzona narodowa klasyfikacja włoska, w której nagrodzimy i udekorujemy najlepszych zawodników z Włoch – trzy kobiety i trzech mężczyzn – poinformowała Kaja Sznajdrowicz-Kręcichwost, dyrektor Biegu Piastów. Przypomniała zasługi Angelo Corradiniego dla rozwoju Biegu Piastów oraz poinformowała, że wzajemna promocja obu biegów będzie polegać na publikacji informacji w mediach społecznościowych, stronach internetowych, magazynach papierowych oraz na urządzeniu stoisk promocyjnych na expo podczas obu imprez. Ponadto przedstawiciele Biegu Piastów wezmą udział w konferencji prasowej Marcialongi 4 grudniu w redakcji telewizji Sky w Mediolanie.

 

Do udziału w Marcialondze zachęcała trzykrotna zwyciężczyni Worldloppert, wiceprezes Biegu Piastów Dorota Dziadkowiec-Michoń. Opowiadała o wspaniałej atmosferze na trasie, prowadzącej przez wsie i miasteczka uroczych alpejskich dolin. Bruno Debertolis – były wieloletni reprezentant Włoch i menadżer Robinson Trentiono Teamu – poinformował, że w barwach jego drużyny startować będzie w nadchodzącym sezonie Justyna Kowalczyk. Program startów polskiej mistrzyni świata i olimpijskiej nie został jeszcze ustalony. Według Bruno Debertolisa wpływ na zgodę mistrzyni na start w składzie tego teamu ma jej ogromna sympatia dla regionu Trento.

 

Reprezentant Polski i brązowy medalista Mistrzostwa Polski na 10 km Michał Skowron mówił, że Bieg Piastów towarzyszy mu od dziecka. Jak na razie ukoronowaniem przygody Michała z Biegiem Piastów jest zwycięstwo na 25 km w 2018 roku, ale marzeniem tego świetnie zapowiadającego się biegacza jest triumf na koronnym dystansie 50 km.

 

- Bieg Piastów i jego współpraca z Marcialongą to promocja całego regionu – ocenił prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. - W Jeleniej Górze mamy dwustu zawodników, którzy regularnie startują w Biegu Piastów. Nasi mieszkańcy są wolontariuszami, a miasto urządza punkt żywieniowy na trasie.

 

W konferencji uczestniczyła także rzeczniczka prasowa Worldloppet Anna Crosignani, która poinformowała o dwóch nowościach w świecie Worldloppet: globalnym kalendarzu biegów narciarskich i globalnym rankingu biegaczy narciarskich.

 

Nasza konferencja i współpraca z Marcialongą odbiła się szerokim echem w mediach polskich i włoskich. Kilka pierwszych, przykładowych publikacji:
Muzyczne radio
radio wrocław
Jelenia Góra
Portal Nowin Jeleniogórskich
biegowki24.pl

strimeo.tv
FONDO ITALIA
marcialonga.it

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl