BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

29 grudnia święto biegania - BIEG na 5!

2019-12-02 19:52:00

photo

29 grudnia, w ostatnią niedzielę roku, zapraszamy na biegowy szwedzki stół: każdy biegnie tyle, ile i jak chce! Na nartach lub bez nart. Byleby po wyznaczonej pętli i nie dłużej niż pięć godzin. Aby zostać sklasyfikowanym, wystarczy ukończyć jeden raz pięcioipółkilometrową pętlę, na której Bieg na 5 zostanie rozegrany.

 

Do wyniku końcowego liczy się wyłącznie dystans pokonanych pełnych pętli w ciągu pięciu godzin. Jeśli ktoś oceni, że pozostało mu za mało czasu na przebiegnięcie pętli po raz kolejny, może zakończyć bieg. Może też biec, ale musi liczyć się z tym, że do wyniku końcowego dystans pętli nieukończonej nie będzie brany pod uwagę.


Trasa: Górny Dukt i Dolny Dukt. W Jakuszycach, gdzie dukty się stykają, ustawimy pomiar czasu i punkt odżywczy. Można się będzie napić, zjeść coś, pogadać z innymi biegaczami oraz kibicami, a potem ruszyć dalej.


Po co robimy taki właśnie Bieg na 5? Po pierwsze: chcemy zakończyć rok w biegu i spotkać się z Wami. Po drugie: wiele osób wciąż pyta nas o Bieg Sylwestrowy, kiedyś przez nas organizowany w ostatnią noc roku. Na razie powrót do niego nie jest możliwy, więc niech zastąpi go – przynajmniej tym razem – Bieg na Piątce.


Dlaczego robimy bieg w takiej formule? Bo chcemy zrobić coś innego, niż dotychczas. Bo ogłaszamy go bardzo późno – na niespełna cztery tygodnie przed terminem, a bardzo nam zależy, by nasz wysiłek nie poszedł na marne. Inaczej mówiąc: zależy nam na frekwencji, na Was! Dlatego formuła jest maksymalnie otwarta, a jednocześnie taka, na jaką możemy sobie pozwolić organizacyjnie, mając mało czasu na przygotowanie zawodów. Dlatego może pobiec bądź przejść się każdy (nie ma ograniczeń wiekowych), na dowolnym dystansie (5.5 km lub wielokrotności), na nartach i bez nart (nie sposób przewidzieć, jakie będą warunki 29 grudnia, czy da się biegać na nartach).


Dopuszczenie biegaczy bez nart daje gwarancję, że Bieg na 5 na pewno się odbędzie. 5-godzinny limit czasu oznacza okazję, by przebiec dystans maratonu czy nawet pięćdziesiątki, albo chociaż zrobić długie wybieganie, będące o tej porze roku podstawą przygotowań i budowy bazy pod starty wiosenne w półmaratonach, maratonach i na dystansach ultra. W komfortowych warunkach, w towarzystwie innych biegaczy, z punktem odżywczym co pięć i pół kilometra.


Na Biegu na 5 będzie elektroniczny pomiar czasu i klasyfikacja końcowa, ale z uwagi na formułę tych zawodów i dowolność w wyborze dystansów, nie będzie nagród ani dekoracji. Ci jednak, którzy przebiegną najwięcej i najszybciej, zostaną oczywiście podani do publicznej wiadomości i będą mogli powiedzieć o sobie: wygrałem, wygrałam!


Mamy nadzieję, że będziecie z nami 29 grudnia i Bieg na 5 przypadnie Wam do gustu. Będziemy bardzo ciekawi – jak zawsze – Waszych opinii.


 

Zapisy otwarte! Zapraszamy na długie bieganie w formule bardzo otwartej!


 

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl