BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Bieg Piastów na konferencji w Mediolanie

2019-12-06 14:07:00

photo
- Zapraszamy biegaczy narciarskich z całego świata na Bieg Piastów i Marcialongę! - mówili na konferencji prasowej w Mediolanie prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów Maciej Pawłowski i prezydent włoskiego biegu Marcialonga Angelo Corradini. Nasz udział w tym wydarzeniu był kolejnym efektem bliskiej współpracy obu biegów.

Wiceprezes Stowarzyszenia Bieg Piastów Dorota Dziadkowiec-Michoń ujęła wszystkich uczestników konferencji przemawiając w ich języku. Pani Dorota jako zawodniczka spędziła wiele czasu we Włoszech i doskonale włada włoskim. Prezes Maciej Pawłowski wręczył Angelo Corradiniemu piękną statuetkę z okazji ogłoszenia 2020 rokiem braterstwa Marcialongi i Biegu Piastów. 

Konferencja odbywała się w siedzibie telewizji Sky w Mediolanie. Byli obecni na niej nie tylko dziennikarze, ale również wiele osobistości życia publicznego Włoch, między innymi medalistka mistrzostw świata i Europy w kolarstwie torowym Letizia Paternoster (ambasadorka Marcialongi), renomowany producent filmowy ze świata sportu Lorenzo Girardi, szef grupy zawodniczej Team Robinson Trentino Bruno Debertolis (w barwach tej grupy ma startować w paru biegach długich w nadchodzacym sezonie Justyna Kowalczyk), przedstawiciele władz regionalnych i lokalnych oraz przedstawiciele sztabu organizacyjnego Marcialongę, m. in. wolontariatu oraz biegu dzieci i młodzieży. Wszyscy obejrzeli film, prezentujący zimowy, Letni i Rowerowy Bieg Piastów, a dziennikarze otrzymali teksty opisujące nasze zawody.

Zaproszenie delegacji Biegu Piastów na konferencję w Mediolanie było rewanżem za wspólną konferencję prasową przedstawiciel naszych imprez w październiku w Jeleniej Górze, na której ogłosiliśmy akcję: "Bieg Piastów i Marcialonga - bliźniakami 2020". Efekty naszej współpracy już są widoczne - na Marcialongę zapisało się około 60 Polaków, którzy skorzystali ze specjalnej puli 100 numerów startowych, przeznaczonych tylko dla biegaczy z Polski, a na liście zgłoszeń Biegu Piastów pojawiło się 11 Szwedów i 10 Finów. Dotarcie do biegaczy z krajów skandynawskich, którzy bardzo licznie startują w Marcialondze, jest jednym z celów naszej współpracy z Włochami. Obecność w jej kanałach informacji (na stronie internetowej i w mediach społecznościowych) jest częścią promocji międzynarodowej Biegu Piastów.

W styczniu nasza delegacja, wraz z partnerami z promocji Szklarskiej Poręby i Jeleniej Góry, pojedzie promować Bieg Piastów na Marcialondze. Weźmiemy udział w expo, a dwie osoby wystartują w strojach Biegu Piastów. Delegacja Marcialongi będzie promować swoje zawody w trakcie Biegu Piastów.

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl