BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Dolny Śląsk – Bieg na 5, region na 6!

2019-12-20 09:26:00

photo

Nazywany bywa sercem Europy. Oddalony około 300 km od Warszawy, Berlina czy Pragi, Dolny Śląsk stanowi jeden z najlepiej skomunikowanych regionów w naszym kraju. Dynamicznie rozwijająca się sieć połączeń lotniczych i kolejowych pozwala na podróżowanie w coraz to nowe miejsca Polski i świata. Bo z Dolnego Śląska „wszędzie jest blisko”, najczęściej jednak nie warto jechać za daleko. Największa w kraju liczba uzdrowisk, najwięcej zamków i pałaców oraz największa liczba sklasyfikowanych zabytków, czynią z tego regionu miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Osoby, które cenią sobie ciszę i spokój ucieszy uzdrowiskowa oferta regionu. Na Dolnym Śląsku znajduje się aż 11 z 45 polskich leczniczych zdrojów! Miłośnicy legend i historii, ugoszczeni zostaną na Dolnym Śląsku iście po królewsku. Trzeci co do wielkości zamek w Polsce – Zamek Książ, następnie takie zamki, jak: Czocha, Chojnik, Grodno, Topacz oraz Pałace: Wojanów, Łomnica, Krobielowice, czy Kamieniec Ząbkowicki, to tylko kropla w morzu tutejszych fortyfikacji.

 

Zwolennicy turystyki aktywnej będą tu mieli co robić zarówno latem, jak i zimą. Nowoczesne ośrodki narciarskie, takie jak Czarna Góra Resort, Zieleniec, Karpacz, Szklarska Poręba czy Świeradów Zdrój, to tylko niektóre z nich. W wiosennym i letnim słońcu natomiast polecamy wędrówki w Karkonosze oraz Góry Stołowe. Kto zaś lubi bardziej „przyziemne” atrakcje, niech zauroczy się Jaskinią Niedźwiedzią, Podziemnym Miastem Osówka, czy Kopalnią Złota w Złotym Stoku. Tutaj po prostu każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Zbliżający się Bieg na 5 jest doskonałą okazją ku temu, by jeszcze bardziej zgłębić swoją wiedzę o regionie i już zaplanować kolejne po nim wędrówki. Trzymamy kciuki za wszystkich Uczestników, życzymy powodzenia i jak najwspanialszych wrażeń z Dolnego Śląska!

Autorzy zdjęć: Błażej Perdek, Agnieszka Kindra, Robert Gondek, Marcin Dzwonek.

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl