BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Na spacer bez nart i sanki...

2020-01-03 21:18:00

photo

Pieszych zapraszamy na wygodną drogę na Orle. Zaczyna się po prawej stronie szosy (patrząc od strony Szklarskiej Poręby), za ogrodzeniem budowy. To także trasa narciarska - uważajcie na siebie.
Jeśli czyta te słowa kierowca jakiegoś samochodu, które jeżdżą trasą na Orle, prosimy, by następnym razem zostawił go na parkingu i się przeszedł lub przebiegł.
Wkrótce podamy kolejne propozycje świetnych, wygodnych, utwardzonych tras tylko dla pieszych.

Na saneczki można pójść na Polanę Maliszewskiego. To ten rozległy teren po prawej stronie po wjeździe do Jakuszyc od strony Szklarskiej Poręby, blisko parkingów. Dopóki nie robimy na Polanie Maliszewskiego narciarskiej trasy biegowej, cała jest dla Was, szanowni rodzice z dziećmi. Gdy spadnie dużo śniegu i będziemy tę trasę przygotowywać, dla rodzin z sankami wydzielimy teren (i ogrodzimy go). W każdym razie nie ma powodu iść z sankami w górę, na trasy dla biegaczy narciarskich, skoro tuż przy parkingach jest dobre miejsce na sanki.

Świetnym miejscem na sanki jest stok Wiciarka przy szosie z centrum Szklarskiej Poręby do Jakuszyc. Po prawej stronie, z darmowymi zatokami do parkowania. Dziś byliśmy na Wiciarce i słyszeliśmy zachwyty najmłodszych. Drodzy Rodzice, Wasze dzieci będą tam uszczęśliwione!

Dziękujemy za wszystkie komentarze, zarówno narciarzy, jak i pieszych. To dla nas bardzo cenna wiedza i wartościowe wskazówki.

Zapraszamy do Jakuszyc!

Foto archiwalne. 

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl