BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Bieg dla Kobiet i Mężczyzn - relacja

2020-01-11 22:04:00

Jana Jetmarova i Łukasz Bronowicki zwycięzcami Bieg dla Kobiet i Mężczyzn, który rozegrany został w sobotę na dystansie prawie 11 kilometrów na narciarskich trasach biegowych w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.

 

Pierwsze zawody roku w Jakuszycach, z powodu słabej zimy, odbyły się w warunkach bardzo dalekich od ideału, ale na szczęście na kilka godzin przed startem zaczął prószyć śnieg, co pozwoliło poprawić trasę (Dolny Dukt i Górny Dukt pokonywane dwa razy) ratrakiem. Nie zawiedli zawodnicy – stawiło się ich prawie dwustu.

 

Czołówka stoczyła fascynującą walkę o zwycięstwo. Tuż po starcie na początku Dolnego Duktu wyrwał do przodu Paweł Judka. W pogoń rzucili się za nim Łukasz Bronowicki i Paweł Bubula. Ta dwójka stoczyła piękny pojedynek o pierwsze miejsce, zakończony sukcesem Łukasza. Podium uzupełnił Roman Majka.

 

W gronie pań szybko prowadzenie objęły kapitalna, doświadczona Czeszka Jana Jetmarova i utalentowana triathlonistka Dorota Kuźma. Na półmetku biegły razem, potem Jana dodała gazu i uciekła, co dało jej zwycięstwo z ponad minutą przewagi nad Dorotą. Trzecie miejsce dla lubianej jeleniogórskiej wuefistki Moniki Judki. W klasyfikacji par wraz z mężem Pawłem zajęli pierwsze miejsce.

 

Zawodnicy – biorąc pod uwagę małą ilość śniegu – byli zadowoleni z przygotowania i zabezpieczenia trasy. Z własnej formy również. Mamy nadzieję, że wszyscy wystartują ze swoimi teamami bądź przyjaciółmi w III Sztafecie Piastów oraz w 44 Biegu Piastów. Zapraszamy!

 

BIEG DLA KOBIET I MĘŻCZYZN 11.01.2020 Dystans: prawie 11 km

 

Kobiety

 

1. Jana Jetmarova Ski Klub Jablonec 36:28

2. Dorota Kuźma Enervit Yoko Xc Life Team 37:36

3. Monika Judka Xc-sport Team 39:05

 

Mężczyźni

 

1. Łukasz Bronowicki Xc-sport Team 32:39

2. Paweł Bubula 32:50

3. Roman Majka Team nabiegowkach.pl 33:47

 

 

Pary

1. XC-sport Team Paweł i Monika Judkowie 1:13:20

2. Uklej Sobie Sam Dorota Kuźma i Sergiusz Wieczorkiewicz 1:13:29

3. XC-sport TEAM 1 Łukasz Bronowicki i Anna Gałek 1:14:26

 

W Biegu dla Kobiet i Mężczyzn sklasyfikowano 181 osób.

pełne wyniki

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl