BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Prawie 23 tys. zł dochodu z Biegu dla WOŚP!

2020-01-12 21:20:00

photo

Gorące serca niemal pół tysiąca biegaczy z całej Polski pokonały mróz i silny wiatr! Mimo trudnych warunków pogodowych, na Biegu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szklarskiej Porebie-Jakuszycach stawił się nadkomplet zawodników. Dochód z biegu dla WOŚP: 22744.87 zł. DZIĘKUJEMY!

Gdy wszystkie 400 zaplanowanych miejsc na liście startowej zostało zajętych, dopuściliśmy do startu kolejne osoby, uprzedzając, że nie starczy dla nich numerów startowych i medali. Zdecydowaliśmy tak, bo w tym biegu frekwencja i liczba pieniędzy wrzuconych do puszek Orkiestry jest najważniejsza. Prawie sto osób zgodziło się na takie warunki.

Wszyscy pokonali trasę długości pięciu i pół kilometra z uśmiechem, w dobrej formie.

To była pierwsza część programu. Na drugą składały się licytacje różnych, licznych ciekawych przedmiotów i usług zaoferowanych przez darczyńców, którym serdecznie dziękujemy. Czego tam nie było! Przelot szybowcem nad Jelenią Górą, czapki, przejażdżki ratrakiem i skuterem, lekcja techniki biegu narciarskiego z samą Dorotą Kuźmą (najlepszą Polką sobotniego Biegu dla Kobiet i Mężczyzn), kalendarz i inne hity. Nic dziwnego, że przebitki w licytacjach szły warto, dzięki czemu uzbieraliśmy tak wysoką kwotę.

Gdy ktoś nie wygrał licytacji, na osłodę mógł skosztować zniewalających najbardziej wybredne podniebienia wypieków przygotowanych przez wolontariuszy. Ich ceny były symboliczne i też wędrowały do puszek WOŚP.

- Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tak imponującej wysokości datków dla Orkiestry Jurka Owsiaka! – mówi dyrektor Biegu Piastów Kaja Sznajdrowicz-Kręcichwost.

Dziękujemy firmie TRYUMF za piękne medale, DIVEMED-owi za zabezpieczenie medyczne, firmie DATASPORT za zapisy, darczyńcom voucherów na licytację, wolontariuszom (wśród nich pracownikom Stowarzyszenia Bieg Piastów) i – przede wszystkim – zawodnikom.

Narciarski akcent był też w trakcie licytacji w Jeleniej Górze. Okolicznościowy numer startowy, wydany z okazji ogłoszenia 2020 rokiem współpracy bliźniaczej włoskiej Marcialongi i Biegu Piastów, podarowany przez prezydenta Marcialongi Angelo Corradiniego prezydentowi Jeleniej Góry Jerzemu Łużniakowi, został wylicytowany na kwotę 600 złotych. Brawo!