BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

2020 - Bieg Piastów i Marcialonga bliźniakami

2019-10-23 18:29:00

photo

Rok 2020 – Marcialonga i Bieg Piastów bliźniakami” - pod tym hasłem pogłębiamy współpracę z wielkim włoskim biegiem Marcialonga, który podobnie jak Bieg Piastów należy do Worldloppet Ski Federation, zrzeszającej 20 największych biegów narciarskich świata. Szczegóły, zwłaszcza dotyczące oferty włoskiej dla polskich biegaczy, ogłosimy we wtorek, 29 października, na konferencji prasowej w Jeleniej Górze.

 

Z myślą o włoskich biegaczach podczas 44 Biegu Piastów w 2020 na dystansie 50 km wprowadzimy klasyfikację narodową włoską, w której uhonorujemy trzech najlepszych Włochów i Włoszki. Aby zachęcić do przyjazdu na Bieg Piastów Włochów, a Polaków zaprosić na Marcialongę, będziemy promować wzajemnie z Marcialongą nasze biegi: w mediach społecznościowych, wydawnictwach, na stronie internetowej oraz na expo i… Na trasach obu biegów, gdyż nasza delegacja pobiegnie na 70 km w Marcialondze, a reprezentacja Marcialongi zmierzy się z trasą naszej pięćdziesiątki.

 

Ponieważ na Marcialongę większość zawodników przyjeżdża z innych krajów, niż Włochy, współpraca z nią daje nam okazję do promocji globalnej. Mamy nadzieję dotrzeć z informacjami o Biegu Piastów m. in. do biegaczy z krajów skandynawskich, którzy stanowią prawie połowę z 6 tysięcy uczestników Marcialongi, podczas gdy w naszych zawodach startuje ich kilkudziesięciu.

 

Partnerstwo z Marcialongą jest częścią naszej promocji międzynarodowej, dzięki której Bieg Piastów należy do wydarzeń o bardzo wysokim odsetku uczestników z innych krajów. W biegu na 50 km przekracza 30 procent. Ciągle jednak mamy rezerwy, czyli wolne miejsca na listach startowych, dlatego zachęcamy do udziału w Biegu Piastów, gdzie tylko się da. Nowością przed sezonem 2019/20 jest także partnerstwo z czeskim cyklem narciarskich biegów długich Skitour, do którego należy Jizerska 50, również należąca do Worldloppet.

Bieg Piastów będzie ostatnim – siódmym, finałowym biegiem Skitour.

 

Braterstwo Biegu Piastów z Marcialongą to także wzajemna promocja regionów – Dolnego Śląska, Kotliny Jeleniogórskiej z Jelenią Górą i Szklarską Porębą, oraz Trentino i Val di Fiemme. Gdy zawodnik jedzie gdzieś daleko na bieg, interesuje się nie tylko zawodami, ale wszystkim, co widzi wokół, jest głodny wrażeń i nowych miejsc. Jesteśmy przekonani, że nasze oba regiony i piękne miasta zasługują na to, by je zobaczyć przy okazji udziału w Biegu Piastów i Marcialondze.

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl