BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Zjawiskowa PGE Nocna 11

2020-02-24 21:36:00

photo

- To jest najpiękniejszy bieg! I jeszcze ta śnieżyca! - komentował znakomity reporter i regularny uczestnik naszych zawodów Jacek Hugo-Bader dzisiejszą PGE Nocną 11. Atmosfera była gorąca, pogoda dość łaskawa, choć wiało mocno, a trasa bardzo wymagająca. Zwyciężyli Krzysztof Małkiński i Klara Moravcova.

 

Mistrz Polski w sztafecie Krzysztof Małkiński dziś był nie do pokonania. Wygrał z przewagą ponad minuty nad Arkadiuszem Posiadałą i Piotrem Skowronem, który po raz kolejny pokazał, że wraca do wysokiej formy. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się – jak wczoraj w trakcie Memoriału Stanisława Michonia – Klara Moravcova. Do najszybszego mężczyzny straciła zaledwie 102 sekundy, w open zajęła piąte miejsce. Świetnie pobiegła także jej koleżanka klubowa z Jablonca Tereza Hujerova (siódma open). Najszybszą Polką okazała się Dorota Kuźma – czwarta wśród pań.

 

Nocna odsłona Biegu Piastów po raz kolejny okazała się piękną przygodą dla uczestników. Mknęli po izerskich trasach w ciemnościach, z latarkami na głowach, co nie dla wszystkich było zupełnie proste. - Przydałyby się światełka na nartach – słyszeliśmy na mecie. Dzięki ochłodzeniu i opadowi śniegu (niewielkiemu, ale poprawiającemu sytuację) można było zadbać o trasę ratrakiem. Stała się bardzo szybka. Jeśli ktoś jeszcze trafił ze smarowaniem, to zaliczał najszybsze kilometry sezonu. Jak choćby Mariusz Dziadkowiec-Michoń, który dzięki świetnie przygotowanym przez siebie nartom seryjnie wyprzedzał rywali.

 

 

Mężczyźni

 

1. Krzysztof Małkiński AZS AWF Katowice 36:18

2. Arkadiusz Posiadała UKS Rawa Siedlce Fischer Jakuszyce 37:26

3. Piotr Skowron Instruktor Jakuszyce 37:26

 

Kobiety:

 

1. Klara Moravcova Ski Klub Jablonec 38:00

2. Tereza Hujerova Ski Klub Jablonec 39:18

3. Jana Jetmarova Ski Klub Jablonec 42:00

 

PGE Nocną 11 ukończyły 283 osoby, w tym 87 kobiet.

 

Wyniki: PGE Nocna 11

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl