BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Sobota na nartach

2018-12-29 13:51:00

photo
Dziś stabilna temperatura - 1 stopień, słaby wiatr, rano minimalnie poprószy śnieg. Mamy około 30 km tras świeżo ratrakowanych: Spacerową na Orle, Elektrownię Turów, dukty, Samolot z Maćkowiakiem, Cichą Równią i Zubkiem, Jeleniogórską, Czekoladę, na Kopalnię.
Na obrazku zrzut mapki aktualizowanej on-line dzięki nadajnikom gps w ratrakach: TRASY

Dziękujemy za wszystkie Wasze uwagi na temat ryzyka wypadków związanych z dużą liczbą pieszych na narciarskich trasach biegowych i lekceważenia zakazu wstępu tych osób na trasy i braku wiedzy na ten temat. Każdego dnia będziemy prosić pieszych i inne osoby, które nie poruszają się na nartach, by wybrały inne trasy. Będziemy je tutaj wskazywać i polecać.

Ale najpierw wiadomość do biegaczy (przede wszystkim) od Robaczka, właściciela kultowej Chatki Robaczka na Białej Dolinie w Szklarskiej Porębie, blisko punktu Ściernisko na naszej trasie: w Chatce Robaczka możecie liczyć tylko na noclegi. Nie ma szans na legendarnie pyszne ciasto i inne specjały.

Szanowni Piesi! Chcecie chodzić z Jakuszyc na Orle zatłoczoną, pełną biegaczy trasą Spacerową (asfaltową)? Mamy lepszą propozycję. Jedziecie pociągiem na stację Harrachov (następna za Jakuszycami w stronę Czech), podchodzicie ze 600 metrów i już jesteście na szlaku wokół Koziego Grzbietu. Przebiega tam szlak migracyjny rysia i wilka, więc nie możemy zbyt często robić tam trasy biegowej dla narciarzy. Ruch jest tam mały, przyroda piękna, spokój. Spacerujecie tamtędy na Orle. To o wiele przyjemniejsze dojście, niż Spacerową z tabunami ludzi, zwłaszcza w weekend.
Jeśli korzystacie z samochodu, koło dworca w Harrachovie skorzystacie z darmowego małego parkingu. Kolejna korzyść - nie płacicie za parkowanie w Jakuszycach.

I jeszcze jedna mapka naszych tras (i nie tylko) - dla początkujących, których wielu się pojawia: POZNAJ TRASY

Powodzenia!

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl