BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

W niedzielę na biegówki!

2018-12-30 08:23:00

photo

Ratrak już odnawia trasy. Zamierzamy dziś przygotować niemal wszystkie, również te w stronę Szklarskiej Poręby (Czarny Kamień wzdłuż torów do Izer Granitu, Niematematyczną, Dzielne Klapki, pod Kopalnią). Trasę ratraka sprawdzajcie tu: http://bilestopy.cz/pl/jakuszyce

Rano - 1 stopień, prószy śnieg (+10 cm od wczoraj), w ciągu dnia ma padać przez chwilę śnieg z deszczem, a potem znowu śnieg. Temperatura na chwilę ma być na plusie, by potem znowu obniżyć się nieznacznie poniżej zera. Słaby wiatr, bez słońca.


Wyruszajcie na biegówki im wcześniej, tym lepiej, bo później robią się korki na drodze dojazdowej. Jest szczyt sezonu, a trasa do Jakuszyc to także jedna z głównych dróg do Czech. Pamiętajcie, że możecie przyjechać pociągiem. Tu rozkład: http://www.kwszp.info/ruch.html

Inna opcja to parkowanie samochodu na parkingu na Hucie w Szklarskiej Porębie, skąd tylko 200 metrów do naszej trasy wzdłuż torów, gdzie dziś wybiera się ratrak.

Możecie też zostawić samochód na Białej Dolinie w Szklarskiej Porębie, skąd blisko na nasze trasy w punkcie Ściernisko. Tam też dziś pojedzie ratrak.

Piszemy o tych opcjach, bo chcemy Wam oszczędzić stania w korku na dojazdówce do nas.


Pieszych prosimy, by nie chodzili po narciarskich trasach biegowych. Polecamy przepiękny szlak PTTK zielony z Jakuszyc na Owcze Skały. Początek przy leśniczówce. Jego początkowy odcinek płaski, dobry na spacer z dziećmi i dla osób starszych.

Jeśli idziecie na Orle, polecamy wspaniałą trasę z Rozdroża Izerskiego przy szosie Szklarska Poręba - Świeradów Zdrój. Jest tam darmowe miejsce parkingowe i piękny szlak na Rozdroże pod Kopą, z którego dojdziecie szlakami PTTK, świetnie oznakowanymi, do Chatki Górzystów i Stacji Turystycznej Orle, bez żadnej kolizji z trasami dla biegaczy.

Zdjęcie wczorajsze.


Przyjemnego biegania!


 

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl