BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Atak śniegu trwa

2019-01-03 08:15:00

photo

+ 30 centymetrów śniegu od wczoraj! Rano temperatura - 8 stopni, wieje, momentami mocno, sypie śnieg. I ma sypać przez cały dzień. Ponad 80 km dla Was. Aktualizowana on-line mapka przejazdu ratraka: http://bilestopy.cz/pl/jakuszyce


 

Ratraki dziś od rana odśnieżają parkingi, a potem pojadą ubijać śnieg i poprawiać zasypane trasy w rejonie Samolotu, Cichej Równi, Orla i wokół Koziego Grzbietu.

Nie ma szans, by dziś zdążyły poprawić trasy położone bliżej Huty i Białej Doliny. Tam pojadą jutro.

Trasy są szybko zasypywane przez śnieg. Dobrze pokazuje to zdjęcie z wczoraj autorstwa Mai Majer, wykonane kilkanaście minut po przejeździe ratraka.


 

Bardzo ciężkie warunki drogowe. Dojazd samochodem do Jakuszyc niezwykle ryzykowny, a bez zimowych opon niemożliwy. Wczoraj wielu kierowców spędziło na dojeździe do nas po parę godzin w korkach. Taniej, wygodniej, szybciej i bezpieczniej dojechać koleją. Rozkład: http://www.kwszp.info/ruch.html


 

Ponieważ droga staje się trudna już przed Szklarską Porębą, jeśli jedziecie do nas z dalej położonych miejscowości, zostawcie auta przy trasie przejazdu kolei w Jeleniej Górze lub Piechowicach. Wygodnym miejscem są Cieplice (nazwa stacji kolejowej: Jelenia Góra Cieplice). Przy dworcu jest darmowy parking (drugi, większy i też darmowy, w odległości kilkuset metrów).


 

Drodzy Piesi! Prosimy, byście nie chodzili po trasach narciarskich. Było Was ostatnio u nas wielu, bo szukaliście śniegu, którego na dole, nawet w Szklarskiej Porębie, nie było. Od wczoraj śnieg jest w całym naszym regionie. Polecamy rewelacyjną Drogę pod Reglami. 11200 metrów w niskich Karkonoszach bez kolizji z drogami publicznymi i innymi. Cudownie zalesiona, pofałdowana, piękna, urozmaicona krajobrazowo. Wejścia z ul. Przerwy-Tetmajera w Szklarskiej Porębie oraz w Michałowicach, Jagniątkowie i Przesiece.


 

Życzymy przyjemnego biegania na nartach, a pieszym spacerowania po Drodze pod Reglami!

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl