BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Bieg dla Kobiet i Mężczyzn - 254 na mecie!

2019-01-12 19:32:00

photo
- Nogi chciały iść, ale serducho mówiło: nie! - opowiadała na mecie dzisiejszego Biegu dla Kobiet i Mężczyzn na 12 km Ewa Szmel. Zwycięzca Łukasz Bronowicki przyznał, że pobieg na nartach, które nie były posmarowane na trzymanie, bo zabrakło na to czasu z powodu stania w korku podczas jazdy do Jakuszyc.

Na mecie promieniał ze szczęścia i komplementował przygotowanie trasy. Podobnie jak doskonała Czeszka Jana Jetmarova - zdecydowanie najlepsza wśród kobiet. Zapowiedziała start w Biegu Piastów na 25 i 30 km.

Za Łukaszem finiszowali Sławomir SIkora i Jakub Mroziński. W rywalizacji pań druga była Monika Judka, trzecia Jadwiga Grynkiewicz, a czwarta Dorota Kuźma, czyli hierarchia - znana z poprzedniego sezonu - została zachowana.

Biegacze zwracali uwagę na miękki śnieg, który niektórych męczył. Na naszych trasach jest go bardzo dużo, i to świeżego, który spadł w ostatnich dniach.

Start i meta były na Polanie Jakuszyckiej. Biegacze pomknęli spacerówką do Rozdroża pod Działem Izerskim, skąd trasami Herberta i Justynki dotarli na dolny Samolot. Skręcili w prawo na Volvo, pokonali Maćkowiaka pomiędzy Samolotem a Cichą Równią, zjechali TV Polonią na Górny Dukt, którym wrócili na Polanę Jakuszycką.

Bieg ukończyły 254 osoby. Jak zwykle na naszych zawodach, atmosfera była świetna, nie brakowało okazji do spotkań po długiej przerwie w startach na nartach, jak i poznania tych, z którymi się rywalizuje.
Bieg dla Kobiet i Mężczyzn powstał z przekształcenia Biegu tylko dla Kobiet, co niektóre panie rozczarowało. Zdecydowaliśmy się na to z uwagi na ograniczenie kalendarza zawodów, co spowodowane jest wyburzeniem naszych budynków, na terenie których ma powstać nowy ośrodek. Nasze biuro teraz to mały kontener. Na czas zawodów postawiliśmy namiot, w którym urządziliśmy biuro wydawania numerów startowych.

W niedzielę, 13 stycznia, Bieg dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Bieg dla Kobiet i Mężczyzn, 12 km

Kobiety

1. Jana Jetmarova Ski Klub Jablonec nad Nysą 44:02
2. Monika Judka Biegówki.eu 47:34
3. Jadwiga Grynkiewicz Mt-Sport 47:53

Bieg ukończyło 87 pań.

 

Mężczyźni

1. Łukasz Bronowicki XC Life Yoko Enervit Team 39:23
2. Sławomir Sikora Częstochowa 40:00
3. Jakub Mroziński Start Ski 40:15
Pełne wyniki
Bieg ukończyło 167 panów.

ZDJĘCIA
Zdjęcia 2
zdjęcia 3

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl