BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Ponad pół tysiąca osób pobiegło dla WOŚP

2019-01-13 15:00:00

photo
Nic Was dziś nie zatrzymało ani nie zniechęciło: pociągi zatrzymane przez zwalone drzewa, korek na drodze do Jakuszyc, brak miejsc parkingowych, brak prądu, brak połączeń komórkowych. Ponad pięciuset biegaczy i spacerowiczów pokonało dziś sześć kilometrów w ramach "Biegnij dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy".

Start został opóźniony o kawadrans, bo pociąg się spóźniał, ale ponieważ wiele osób docierało do Jakuszyc różnymi drogami i w różny sposób później (także pieszo i autostopem), zdecydowaliśmy się na zastosowanie formuły open track: wystartować można było w dowolnej chwili, nawet znacznie później, niż główna grupa. Dzięki temu każdy, kto chciał pobiec bądź pójść, wspomóc WOŚP, mógł to uczynić. Nie było mierzonych oficjanych czasów, nie było klasyfikacji ani nagród dla najszybszych.

Choć niektórzy pobiegli bardzo mocno. Inni zaś spacerkiem, jak choćby druga we wczorajszym Biegu dla Kobiet i Mężczyzn Monika Judka, której towarzyszyła 9-letnia córka Olcia. To był debiut w takich zawodach wnuczki Waltera Judki - jedynego uczestnika Biegu Piastów od początku historii tych zawodów w 1976. Olcia idzie w ślady dziadka!

Atmosfera była wspaniała, zarówno na trasie (składającej się z Dolnego i Górnego Duktu), jak i na mecie, gdzie pomimo zimna, rozkwitło bogate życie towarzyskie: rozmowy, żarty i wspólne zdjęcia.

Medale dla uczestników wykonały dzieci niepełnosprawne z Polkowic. Był też ciepły poczęstunek i wyborne ciasta upieczone przez wolontariuszy z Piechowic i szkoły społecznej z Sobieszowa, jak i licytacje przejażdżek ratrakiem, skuterem śnieżnym, quadem oraz pobyty w znakomitych hotelach, karnety do Term Cieplickich oraz zajęcia z trenerami personalnymi.

Mimo mrozu, wiatru i śnieżycy, przebitki na licytacjach poszybowały wysoko. Było widać, że niektórzy przygotowali się do tej rozgrywki jak należy, pokazali wielkie gest i gorące serce...

Zdjęcia z Biegnij dla WOŚP

Organizacja "Biegnij dla WOŚP" nie byłaby możliwa bez bezinteresownej pomocy wielu osób i firm. Wszystkim dziękujemy:

1. Datasport.
2. Divemed.
3. Stowarzyszenie Charytatywne Żyć Godnie.
4. Wolontariusze, pracownicy Stowarzyszenia Bieg Piastów i wszystkie osoby zaangażowane w organizację.
5. Karkonoski Hufiec ZHP.
6. Zawodnicy - za udział i wielkie serce.
7. Termy Cieplickie, Czarny Kamień, Paweł Sobota, Stacja Jakuszyce, Stanica Górska - za przekazanie nagród na licytację.

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl