BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Julian Gozdowski do biegaczy narciarskich

2019-01-17 20:10:00

photo
Zawsze byłem zainteresowany dostępnością narciarstwa biegowego, także spacerowego, oraz popularyzacją pełnych uroku terenów wokół Polany Jakuszyckiej. Stowarzyszenie Bieg Piastów, wspólnie z leśnikami, wytyczyło bezinwazyjne trasy po istniejących drogach i duktach leśnych, ścieżkach zrywkowych oraz liniach działowych. Systematycznie je ulepszamy. Może dlatego są tak cenione i lubiane. Udało się stworzyć ich wielki system dla tysięcy biegaczy, biatlonistów i wielkiej rzeszy początkujących, którzy często właśnie w Jakuszycach mają pierwszy kontakt z nartami. Miło jest ich spotkać na trasach, często w towarzystwie rodziny. Są one ich własnością.

    Dziękuję narciarzom - współgospodarzom ze wszystkich stron Polski za współdziałanie. Każdy ośrodek ma i miał swoich wiodących biegaczy: Wrocław - świętej pamięci Jerzego Zarębskiego, Warszawa - Grzegorza Sadowskiego, Kasię Witek, Łukasza Kasprzaka, Kraków - Wiesława Klejsztę, gmina Podgórzyn - Andrzeja Musielskiego. Uczestniczył on w Biegu Piastów od pierwszej jego edycji. Razem z Nim i moją żoną Anną, stanowiliśmy "tłum" uczestników I BP. Dzisiaj ten "tłum" jest prawdziwy, a Andrzej nadal przyjeżdża na Polanę.

    Na ręce Andrzeja Musielskiego składam podziękowania wszystkim, którzy byli i są z nami. Polana Jakuszycka, ze swoimi trasami, swoje istnienie Wam zawdzięcza.
    Na Polanie mają nastąpić ogromne zmiany. Wierzę, że niebawem będzie "całkiem nowa", bogatsza w wyposażenie, które ułatwi uprawianie narciarstwa biegowego i innych dyscyplin sportu
Julian Gozdowski

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl