BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Na nartach z Huty

2019-01-18 13:07:00

photo
Zacznijcie wycieczki na biegówkach w Szklarskiej Porębie! Kilka nowych, praktycznych informacji.

Parking na Hucie przy przystanku kolejowym, 200 metrów od ratrakowanej przez nas trasy, odśnieżony został przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Szklarskiej Porębie. Jest darmowy, znajdziecie  go skręcając w prawo z głównej szosy przed mostem, przed parkingami w pobliżu Kamieńczyka. Polecamy korzystanie z niego, by uniknąć zatłoczonej i często zakorkowanej drogi dojazdowej do Jakuszyc (zwłaszcza w weekendy). Parking przy przystanku kolejowym Szklarska Poręba Huta ma być odśnieżany regularnie, w miarę potrzeb.
#
Schronisko U Rumcajsa na Białej Dolinie w Szklarskiej Porębie (blisko Chatki Robaczka) utrzymuje skuterem ślad dla narciarzy biegowych od siebie do naszych tras ratrakowanych w puncie Ściernisko. Polecamy! To kolejna możliwość uniknięcia korków na dojeździe do Jakuszyc.
#
Lokalna Organizacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie w osobach kilku oddanych sprawie społeczników, gdy śniegu jest dużo, zakłada ślad na Hucie i Białej Dolinie. Jej skuter wprawdzie jest stary i nawala, ale jest duża szansa, by zaczęła korzystać z nowego skutera, kupionego przez miasto Szklarska Poręba. By to się dokonalo, pozostały do załatwienia sprawy formalne. Trzymamy kciuki, by LOT dostał ten skuter i mógł robić swoje. Będziemy o tym informować.
Fot. Roman Klimek z Lokalnej Organizacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl