BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Wtorek pełen śniegu

2019-01-29 07:17:00

photo
Znowu sypie... Od wczoraj + 15 cm śniegu. O świcie temperatura - 3 stopnie. Trochę wieje. 80 km tras gotowych. Ratrak od świtu w akcji. Zrobił Górny i Dolny Dukt, teraz pracuje na trasach bliżej Szklarskiej Poręby, potem pojedzie na Orle i wokół Koziego Grzbietu.

Mapa aktualizowana on-line nawala - wynika z niej, że od kilku dni nic nie robimy na trasach, podczas gdy pracujemy bez przerwy. Zalinkujemy ją ponownie, gdy zacznie działać.

Duży ruch na drodze, możliwe korki. Przez Jakuszyce wiedzie międzynarodowa droga do Czech, w tym do bardzo popularnych czeskich ośrodków narciarstwa zjazdowego oraz Pragi. Polecamy dojazd do Jakuszyc koleją. Rozkład jazdy: http://www.kwszp.info/ruch.html

Wejścia na nasze trasy nie tylko w Jakuszycach, ale także w Szklarskiej Porębie na Hucie (200 m od darmowego parkingu i stacji kolejowej Szklarska Poręba Huta), Białej Dolinie (około 1 km od schronisk U Rumcajsa i Chatki Robaczka) oraz ze stacji kolejowej w Harrachovie (600 m).

Na sanki zapraszamy na wydzielony teren na Polanie Maliszewskiego (naprzeciw stacji paliw). Prosimy nie jeździć na sankach po narciarskich trasach biegowych, bo jest to niebezpieczne. Pieszych prosimy, by nie nie niszczyli torów dla biegaczy narciarskich. Jeśli chcecie iść na Orle, wybierajcie trasę Spacerową, a nie czerwony szlak PTTK przez Samolot, bo na nim biegacze zjeżdżają z dużą szybkością. Nie chodźcie też po Górnym Dukcie, gdyż na nim też jest zjazd. Biegających łyżwą z kolei prosimy,by unikali trasy Spacerowej na Orle.
Powodzenia!

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl