BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Środa: ratrak poprawia trasy

2019-01-30 07:47:00

photo
Około 80 km tras czeka na Was od Huty i Białej Doliny w Szklarskiej Porębie po Kopalnię Stanisław, Orle i Harrachov oraz Polanę Jakuszycką. Dziś ratrak poprawia trasy bliżej Szklarskiej Poręby i parkingi. Rano temperatura - 8 stopni, w ciągu dnia podnienie się do - 4, powieje momentami mocno, bez opadów, może pokaże się słońce.
Aktualizowana on-line trasa ratraka: trasy

Nie wszyscy wiedzą o parkingu leśnym w Jakuszycach - ostatnim przed granicą z Czechami. Zapraszamy do parkowania na nim samochodów. Byleby nie stawiać ich na drodze, której szerokość ograniczona jest przez potężne bandy ze śniegu. Im mniej samochodów na drodze, tym łatwiejszy przejazd i mniejsze ryzyko wypadków i korków.

Jak zwykle przypominamy o możliwości dojazdu pociągiem (rozkład jazdy), wejściach na nasze trasy z Huty (200 m z darmowego parkingu i przystanku kolejowego), Białej Doliny (1 km od schronisk U Rumcajsa i Chatki Robaczka) i dworca w Harrachovie (600 metrów).

Informacja dla pieszych lubiących spacery zimowe po ratrakowanych trasach. Mamy dla Was hita! W czwartki oraz niedziele lub poniedziałki ratrakowana jest przepiękna trasa łącząca kilka atrakcyjnych miejsc w Karkonoszach powyżej Szklarskiej Poręby: spod schroniska Kamieńczyk (obok słynnego wodospadu) przez Halę Szrenicką i Szrenicę (tuż pod szczytem) na Śnieżne Kotły! Ratrakiem jeździ obsługa Radiowo-Telewizyjnej Stacji Nadawczej "Śnieżne Kotły". Trasa jest ratrakowana także przez załogi schronisk, więc chodzi się tam komfortowo. Polecamy, naprawdę warto skorzystać!

Zdjęcie Rozdroża pod Działem Izerskim autorstwa Marka Chromicza z profilu Jakuszyce na facebooku.

Udanego dnia!

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl