BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Nocna Jedenastka - relacja

2019-02-25 22:41:00

photo

Klara Moravcova wczoraj była trzecia na 50 km stylem dowolnym w biegu Worldloppet w Finlandii, a dziś przegrała tylko z dwoma mężczyznami w Nocnej Jedenastce. Klasa! Szybciej finiszowali tylko Martin Svarc i Mateusz Szczotka.

Nocna Jedenastka - trzecia odsłona 43. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego, po raz pierwszy rozegrana została w stabilnych warunkach pogodowych. Nie było śnieżycy, ani potężnego mrozu, jak w przeszłości. Trasa była bardzo szybka i niejeden zawodnik zaliczył upadek. Przygody zresztą na trasie były rozmaite: Grzegorz Sokoliński, znany dotychczas ze spóźniania się na start, tym razem posiał gdzieś w trakcie biegu komórkę, ktoś inny zgubił czołówkę, a pewna pani narzekała z humorem na mecie, że straciła z oczu męża.

zdjęcia

Atmosfera była magiczna i przyjacielska, ale ściganie było mocne, i to nie tylko o najwyższe lokaty. Wiele osób chciało poprawić swoje czasy z poprzednich startów na tej trasie, na przykład Zbigniew Kubiela, który na mecie był zadowolony, że pobiegł poniżej godziny.

- Nie mogłem się tu zgubić, bo znam te trasy na pamięć. Dodatkowo przebiegłem trasę zawodów przed ich rozpoczęciem - opowiadał Wiesław Dul, dla którego Nocna Jedenastka była przetarciem przez pięćdziesiątką.
Z czołu wyścigu klasę pokazała Klara Moravcova. Wczoraj pobiegła w pięknym stylu 50 km w Finlandia Hiihto, a dziś rządziła w Jakuszycach. Nie było to jednak sensacją znając jej dorobek: juniorskie medale mistrzostw świata w biathlonie, a potem miejsca na podium w biegach Worldloppet. Wyprzedziła swoje dwie rodaczki, co oznaczało, że całe damskie podium należało do pań z Czech.

Następna konkurencja 43. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego, w piątek. Będą to biegi na 6 km klasykiem i na 30 km techniką dowolną. Ten drugi zaliczany do Worldloppet.

NOCNA JEDENASTKA

Mężczyźni

1. Marton Svarc   Ski Klub Jablonec nad Nysą       29:32
2. Mateusz Szczotka Ski Klub Jablonec nad Nysą 29:35
3. Adrian Cheba  SMS Karpacz                                  31:03

Kobiety

1. Klara Moravcova  Ski Klub Jablonec nad Nysą  30:51
2. Tereza Hujerova Ski Klub Jablonec nad Nysą    32:35
3. Jana Jetmarova Ski Klub Jablonec nad Nysą      34:03

Bieg ukończyło 256 osób, w tym 78 kobiet.

wyniki

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl