BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Słoneczna sobota na biegówkach

2019-03-23 07:05:00

photo
Wczoraj wyratrakowaliśmy około 25 km: spacerówkę na Orle, wokół Koziego, Samolot z odnogami, Elektrownię Turów. Można też biegać w niezłych warunkach na duktach i na Kopanię Stanisław. Z powodu wysokich temperatur robi się miękko i mokro, ale śniegu na większości tras ciągle jest bardzo dużo. Mapka tras: http://bilestopy.cz/pl/jakuszyce

Im wcześniej zaczniecie, tym lepsze warunki znajdziecie na biegówki. W sobotę rano ma być +5 stopni, ale potem nawet +10. Ma być słonecznie, niemal bezwietrznie, bez opadów.

Najmniej śniegu, za to dużo igliwia i szyszek, w rejonie Huty i Ścierniska. Nie polecamy już rozpoczynania wycieczek i treningów na Hucie (chyba, że jesteście gotowi przejść z nartami w ręku kilkaset metrów, aż do wejścia na trasę w niezłym stanie).

Zdjęcie z wczoraj od Joanny z Narty biegowe Fischer-Jakuszyce

Dziś pewnie ciepło zabierze nam sporo śniegu, nie ma szans na wyjazd ratraków, które potrzebują zimna, by pracować, a sytuacja na trasach będzie się pogarszać. Wasze informacje i zdjęcia będą cenną informacją dla innych biegaczy, jak i dla nas.

Powodzenia!

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl