BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Bieg Piastów Partnerem cyklu SkiTour

2019-11-04 12:24:00

photo

44 Bieg Piastów został Partnerem czeskiego cyklu narciarskich biegów długich SkiTour. Punkty do SkiTour można będzie zdobywać na dystansach 6, 25, 30 i 50 kilometrów.

 

Do SkiTour należą Jizerska 50, Bedrichovsky Night Marathon, Zadovska 30, Karlovska 50, Orlicky Maraton i Jelymen. Rozgrywane są w różnych regionach Czech pod hasłem: „Poznaj Czechy na biegówkach”. Bieg Piastów to pierwsze i jedyne zawody poza granicami Czech, które należą do SkiTour. Jako ostatni bieg w tym cyklu będzie finałem SkiTour 2020.

 

Nasza pięćdziesiątka i trzydziestka należą do klasyfikacji Wielkiego SkiTouru, dwudziestka piątka do Małego SkiTouru, a szóstka do „10 km SkiTour”.

W Wielkim SkiTourze branych jest pod uwagę pięć najlepszych (z siedmiu możliwych startów) wyników danego zawodnika, w Małym SkiTourze siedem najlepszych (maksymalna liczba startów wynosi 12), a w „10 km SkiTourze” - cztery najlepsze z sześciu (maksymalnie) startów. Poza indywidualną, jest też klasyfikacja drużynowa. Pula nagród dla najlepszych w SkiTourze wynosi 100 tysięcy koron. Pełne zasady punktacji

 

Mamy nadzieję, że partnerstwo Biegu Piastów i SkiTouru zachęci do startu w naszych zawodach jeszcze więcej Czechów, a polskich zawodników skłoni do udziału w biegach czeskich. Najbliżej polskiej granicy odbywać się będą Jizerska 50, Bedrichovsky NLM oraz Orlicky Maraton.

 

Wszystkie informacje na temat SkiTour, w tym terminarz - kliknij i zobacz

 

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl