BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

7 Letni Bieg Piastów – 1410 na mecie!

2019-08-25 13:59:00

photo

Krzysztof Tschirch i Elżbieta Kowalewska w rewelacyjnym stylu zwyciężyli w Jakuszyckiej 11 w drugim dniu 7 Letniego Biegu Piastów. We wszystkich sześciu konkurencjach tych zawodów do mety dobiegło i doszło 1409 zawodników i zawodniczek.


 

Pogoda znowu była łaskawa – wbrew prognozom nie padało, lecz świeciło słońce, ale na szczęście nie było upału, który byłby dodatkową trudnością w pokonaniu bardzo wymagającej trasy ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach oraz kilkoma atrakcyjnymi miejscami po drodze: stacją turystyczną Orle, mostem granicznym na Izerze, wzgórzem i skałą Granicznik, kultową trasą Samolot i zbiegiem z niego na Polanę Jakuszycką.


 

Krzysztof Tschirch był faworytem i nie zawiódł, choć wczorajszy zwycięzca Jakuszyckiego Półmaratonu Jacek Sobas podjął walkę i długo deptał Krzyśkowi po piętach. Na Samolocie lider zwiększył przewagę i spokojnie dobiegł do mety na pierwszym miejscu. Jacek przyznał na mecie, że odczuwał trudy sobotniej walki w półmaratonie.


 

W rywalizacji pań wspaniałą formę zaprezentowała Elżbieta Kowalewska, a za jej plecami fenomenalnie pobiegła Teresa Krajewska-Wiśniak – biegowe objawienie naszego regionu ostatniego sezonu.


 

Zawodnicy ocenili trasę jako świetną – urozmaiconą pod względem profilu, nawierzchni oraz krajobrazu. Wymagała ciągłej koncentracji, aż do finiszu.


 

Niemal sto osób przeszło trasę Jakuszyckiej Jedenastki w Rekreacyjnym Marszu Nordic Walking. Rekreacyjnym, czyli bez klasyfikacji z zajętymi miejscami i nagrodami dla najszybszych, ale po raz pierwszy z pomiarem czasu każdego uczestnika.


 

Mnóstwo radości było podczas Biegu Przedszkolaka – wzięło w nim udział 107 dzieci. Jedne kilkusetmetrową trasę pokonały błyskawicznie o własnych siłach, inne były wspierane przez rodziców. Wszystkie miały wielki uśmiech na mecie.


 

W sumie w sześciu konkurencjach 7 Letniego Biegu Piastów wzięło udział prawie 1500 osób, z których 1410 dotarło do mety.
 

Kaja Sznajdrowicz-Kręcichwost, dyrektor Biegu Piastów:

Dziękuję zawodnikom za uczestnictwo w 7 edycji letniej odsłony Biegu Piastów. Wiem, że nie było łatwo, ale daliście radę. Dla nas wszyscy jesteście zwycięzcami tego dwudniowego festiwalu biegów górskich.


Słowa uznania należą się także pracownikom i wolontariuszom, którzy włożyli wiele pracy i serca w organizację tego wydarzenia. Dzięki Wam atmosfera tego biegu była znakomita.


Pragnę podziękowań także Sponsorom i Partnerom za nieocenione wsparcie, dzięki którym możemy się rozwijać i tworzyć dla Was – biegaczy, świetne rzeczy.


Zapraszam wszystkich na najbliższą edycję Rowerowego Biegu Piastów, która odbędzie się 28 września. 1 września zaś zapraszam do zapisywania się na 44 edycję zimowego Biegu Piastów.


 

7 Letni Bieg Piastów – Szklarska Poręba-Jakuszyce (25.08.2019)


Jakuszycka Jedenastka


1. Krzysztof Tschirch 43:44

2. Jacek Sobas 44:16

3. Bartosz Rozkosz 47:12


 

1. Elżbieta Kowalewska 53:58

2. Teresa Krajewska-Wiśniak 54:49

3. Katarzyna Slusarczyk 55:11


 

Jakuszycką 11 ukończyły 342 osoby, w tym 148 kobiet.

Rekreacyjny Marsz Nordic Walking ukończyły 94 osoby, w tym 65 pań.

W Biegu Przedszkolaka uczestniczyło 107 dzieci.

 

wyniki

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl