BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Warunki na trasach, 3 maja 2021

Rano jeden stopień mrozu, w ciągu dnia będzie +3 i pokaże się słońce. Na najwyżej położonych trasach śnieg przetrwał wczorajszą ulewę, w czym pomogło to, że w pewnym momencie deszcz zamienił się w śnieg i wysoko przybyło go kilka centymetrów.

Niestety trasy są rozdeptane przez pieszych, których na majówkę przybyły w nasze strony tysiące. Można więc chodzić i biegać na nartach, ale wymaga to sporego wysiłku i cierpliwości.

Śniegu sporo na Górnym Dukcie, Dolnym Dukcie, trasie Quest na kopalnię Stanisław i dalej - na Skalnej Bramie i Dzielnych Klapkach. Jak zawsze bardzo dzielnie trzymają się Samolot, Cicha Równia i "ucha", które się z nimi łączą. Przez Samolot można przedostać się na nartach z Jakuszyc na Orle.

Pieszych i rowerzystów ostrzegamy, że warunki do spacerów i jazdy na rowerze są bardzo utrudnione, na długich odcinkach, pełnych śniegu, zamieniają się wręcz w męczarnię. Jeśli chcecie iść bądź jechać na Orle, polecamy z Jakuszyc trasę Spacerową, czyli dołem, drogą asfaltową (za budową w prawo, przez tory, a potem prosto).

Zdjęcie wczorajsze z Górnego Duktu, autorstwa Tathiane Branitzki z Grupa Bieg Piastów

Życzymy przyjemnego dnia!

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów

ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

KRS 0000102760

map
design by : LEMONPIXEL.pl