BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Warunki na trasach, 7 maja 2021

Plus dwa rano, w ciągu dnia w prognozach sporo słónca i +6 oraz krople deszczu. Wczoraj prognozowany deszczyk okazał się śniegiem, więc znowu zrobiło się cudownie biało!

1. Na nartach można Dolnym Duktem, przez Rozdroże pod Cichą Równią, trasą Questa na kopalnię.

2. Drugi wariant narciarski: podchodzimy z nartami w ręku z Jakuszyc w stronę Samolotu, po około 400 metrach docieramy do śniegu i dalej już szusujemy na nartach. Przez Samolot, jak i przez równoległe do niego Volvo, można dostać się na Orle.

3. Połączenie tych dwóch długich, śnieżnych odcinków (kopalni i Samolotu) możliwe na nartach, ale na Jeleniej Łące śniegu już brakuje - tu trzeba ściagnąć narty lub wypróbować żwirówki na trawie.

4. Pytacie o spacerówkę na Orle. Sezon narciarski zakończyła. Polecamy ją pieszym.

5. Warunki trudne, przetarcia, śniegu już mało, więc nie ma mowy o ratrakowaniu. Ale jeśli ktoś kocha biegówki i chce doświadczyć czegoś tak niezwykłego, jak narty majowe w Jakuszycach - niech się nawet nie zastanawia! To jest dzień! 

6. Od niedzieli silne ocieplenie całodobowe. Wydaje się, że jednak ten sezon się skończy.

Zdjęcia autorstwa Uli Sokołowskiej z Grupa Bieg Piastów, gdzie znajdziecie więcej zdjęć i informacji z naszych tras i w ogóle z życia społeczności Biegu Piastów.

ZAPRASZAMY!

KONTAKT

Bieg Piastów

ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

KRS 0000102760

map
design by : LEMONPIXEL.pl