KGHM i Bieg Piastów – sojusz wspólnych wartości

KGHM Polska Miedź wspiera Bieg Piastów od lat 70. poprzedniego wieku. Skąd bierze się to partnerstwo? Ze wspólnych wartości obu podmiotów. W dużej mierze dzięki niemu Stowarzyszenie Bieg Piastów utrzymuje około 90 kilometrów narciarskich tras biegowych oraz organizuje szereg zawodów sportowych dla każdego z zimowym Biegiem Piastów na czele.

Bieg Piastów jest organizowany przez stowarzyszenie non-profit, którego celem jest promowanie zdrowego, aktywnego życia oraz stwarzanie ku temu warunków. Adresatem tej działalności są wszyscy: sportowcy wyczynowi, amatorscy, miłośnicy rekreacji. Swoją działalność Bieg Piastów opiera na współpracy z wieloma środowiskami – społecznością lokalną, wolontariuszami, organizacjami sportowymi, samorządami i innymi instytucjami oraz przedsiębiorstwami, które udzielają różnego rodzaju pomocy.

Bieg Piastów i utrzymywanie naszych tras w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach wpisują się w strategię działań w zakresie odpowiedzialności społecznej KGHM Polska Miedź S.A. Mówiąc inaczej: nasze wartości i wartości KGHM Polska Miedź S.A. idealnie do siebie pasują. Miedziowy gigant jest bowiem spółką, która działalność biznesową postrzega bardzo nowocześnie, czyli szeroko. Jej kluczowe elementy to
społeczna odpowiedzialność i zrównoważony rozwój. Jako firma, która dba o rozwój własnej organizacji, miedziowy potentat uwzględnia też działania mające na celu osiągnięcie równowagi między dochodowością przedsiębiorstwa, a szeroko rozumianym interesem społecznym.
Planując i realizując działania w tym obszarze (zwanym CSR), których adresatami i bezpośrednimi odbiorcami są społeczni beneficjenci otoczenia firmy, przyczynia się do podtrzymania ważnej dla koncernu społecznej akceptacji działalności biznesowej w sektorze wydobywczym.

Partnerstwo KGHM i Biegu Piastów ma jednak wymiar jeszcze szerszy. To także bezpośrednie działania z myślą o pracownikach. Bardzo wielu zatrudnionych w miedziowej spółce startuje bowiem w Biegu Piastów, Letnim Biegu Piastów i Rowerowym Biegu Piastów, jak również przyjeżdża do Jakuszyc przez cały rok na biegówki, rower, treningi i wycieczki biegowe oraz spacery.

Nie można też nie wspomnieć o Wolontariacie KGHM – rzeszy uśmiechniętych ludzi, których pasją jest pomaganie innym, udział w zawodach polegający na obsłudze punktów żywnościowych. Z punktu widzenia organizatora wydarzeń sportowych, takie osoby do skarb! Wolontariusze tworzą w dużej mierze klimat imprezy, pełen serdeczności i uśmiechu. Potwierdzi to każdy zawodnik, który, strudzony po wielu kilometrach biegu, odzyskuje siły na punkcie żywieniowym, ulokowanym gdzieś w górach. Uśmiech i dobre słowo od wolontariusza jest równie ważne, co napój i przekąska, podawane biegaczowi na tym punkcie.

- Projekty KGHM adresujemy do pracowników, którzy są naszym najcenniejszym kapitałem, ale także do społeczności lokalnej, czyli do rodzin, przyjaciół, sąsiadów i znajomych naszej załogi. Razem z nimi budujemy lokalną wspólnotę. Tylko we współpracy z samorządami, przy wsparciu ekspertów i zasobów organizacji pozarządowych możemy przenosić góry i odpowiadać skutecznie na istotne społecznie wyzwania. CSR realizowany przez KGHM Polska Miedź S.A. odzwierciedla wartości, a także misję, wizję i strategię naszej firmy. Dlatego zarząd spółki osobiście i autentycznie wspiera projekty CSR – podkreśla prezes KGHM Polska Miedź S.A., Marcin Chludziński.

Przykładem projektu skierowanego do pracowników KGHM jest Jakuszycki Szlem KGHM. Zdobyć go mógł każdy pracownik spółki, który w okresie od września 2021 do sierpnia 2022 roku wziął udział w minimum dwóch zawodach odbywających się w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach. Do wyboru miał Rowerowy, Zimowy i Letni Bieg Piastów. 

Drugi przykład to Rodzinny Szlem KGHM. Zapraszamy do udziału w nim pracowników KGHM Polska Miedź S.A. wraz ze swoimi najbliższymi. Co należy zrobić, by wziąć w nim udział? Wystarczy namówić i zabrać ze sobą na start na 8 Rowerowy Bieg Piastów, 47 Bieg Piastów bądź 11 Letni Bieg Piastów kogoś ze swojej rodziny. Pokonajcie wybrane dystanse, w minimum dwóch zawodach, oraz zgłoście swój udział w rywalizacji wysyłając swoje zgłoszenie, wraz z pamiątkowym, rodzinnym zdjęciem z medalami, zrobionym w Jakuszycach, na adres szlemkghm@bieg-piastow.pl. Wszystkie rodziny, z potwierdzonym stopniem pokrewieństwa, które ukończą rywalizację, nagrodzimy podczas 11 Letniego Biegu Piastów. 

Bieg Piastów szczyci się długą, wspaniałą historią, która z kolei składa się z historii ludzi, wydarzeń i zjawisk. Jedną z nich jest właśnie historia KGHM na Biegu Piastów i wokół Biegu Piastów. Bardzo się cieszymy, że ma ona wymiar głęboko ludzki. Niech trwa przez kolejne lata!


 

KONTAKT

Bieg Piastów

ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

KRS 0000102760

map
design by : LEMONPIXEL.pl