BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Czternaścioro pokonało trasę połówki!

2020-05-31 13:16:00

photo

 

Zimno, deszcz (chwilami) nie zniechęciły trzynaściorga biegaczy (i jednego psa), którzy pokonali dziś trasę Jakuszyckiego Półmaratonu – Letniego Biegu Piastów. To był rekonesans – pierwsze otwarte wydarzenie w Jakuszycach po zniesieniu zakazu zgromadzeń w Polsce z powodu pandemii koronawirusa.


Warunki do biegania były idealne – sześć stopni na plusie (temperatura odczuwalna +3), wiało tylko na polankach, puste trasy, gdyż taka pogoda zniechęciła rowerzystów i turystów pieszych.
Zaczęliśmy w Jakuszycach, potem trzy kilometry po asfalcie do Rozdroża pod Działem Izerskim, skąd odbiliśmy w lewo, by wygodnym szutrem okrążyć Kozi Grzbiet. Na tym długim odcinku podzieliliśmy się w naturalny sposób – zależny od tempa – na grupę szybszą i wolniejszą.
Spotkaliśmy się wszyscy na Orlu, skąd ruszyliśmy na Granicznik i nad Izerę. Pamiątkowa fotka przy moście granicznym, okrążenie Granicznika, powrót na Orle, a potem długi pobieg Szklarską Drogą do Rozdroża pod Cichą Równią. Z tego miejsca zbieg Dolnym Duktem do Jakuszyc.
Dystans – prawie 22 km – pokonaliśmy w dobrej formie. Na pewno przyczyniła się do tego wręcz idealna do biegania pogoda. Kilka osób wracało z Orla przez Samolot do Jakuszyc, więc przebiegło dystans nieco krótszy.
Uczestnicy rekonesansu mówili, że trasa jest świetna, bardzo łatwa jak na bieg górski. Całą można przebiec, nie ma konieczności przechodzenia do marszu, a jeśli, to na krótko. Choć oczywiście są na niej odcinki szybsze (zwłaszcza zbieg wokół Koziego Grzbietu – od Rozdroża Pod Działem Izerskim do przejścia granicznego z Czechami) i wolniejsze – podbiegi przed Orlem i za nim, na Szklarskiej Drodze.

Dziękujemy bardzo wszystkim za udział! Rekordzista pod względem odległości od Jakuszyc przyjechał aż spod Poznania.
Następny rekonesans ogłosimy z większym wyprzedzeniem. Tym razem sprawdzimy trasę Jakuszyckiej 12.

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl