BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Rekord frekwencji na rekonesansie!

2020-06-13 13:38:00

photo

 

Około 60 osób! Jeszcze nigdy rekonesans trasy Letniego Biegu Piastów nie cieszył się tak wysoką frekwencją, jak dziś. Biegacze przyjechali z różnych regionów kraju, by poznać zbiegi i podbiegi Jakuszyckiej 12.

Zbiorowa kwarantanna zrobiła swoje – biegacze przyznawali, że przyjechali poznać trasę, ale przede wszystkim spotkać się! Reprezentowane były grupy i kluby biegowe: Biegam dla Zdrowia, bieganie.pl, Aktywny Ostrzeszów, Eskadra Kraków, TS Regle, Kowary Biegają, Zorka Jelonki Running Team, Family Team. Pobiegli z nami mieszkańcy różnych części Dolnego Śląska, ale także Warszawy, Krakowa i Szczecina.

Każdy biegł swoim tempem, a rolę liderki czołowej grupy przyjęła znakomita biegaczka narciarska Kamila Boczkowska. Pod koniec dystansu wsparł ją, doskonale znający trasę, Jarosław Michalik z jakuszyckiej leśniczówki. Tempem jak zwykle zaimponował Jarosław Włodarczyk – świetny biegacz z Kotliny Jeleniogórskiej. Niektórzy biegacze byli pierwszy raz w Jakuszycach.

Większość uczestników rekonesansu biegła, ale kilka osób szło z kijami do nordic walking. Zaczęliśmy przy torach na Polanie Jakuszyckiej, gdzie będzie start Jakuszyckiej 12. Pokonaliśmy zabłocony odcinek w lesie, potem przelecieliśmy asfaltową piątkę na Orlę, podbiegliśmy na Granicznik i zbiegliśmy do granicznego mostka z Czechami na Izerze. Tu nie odmówiliśmy sobie przejścia na stronę czeską – od dziś w końcu granica wreszcie otwarta. Potem wróciliśmy na Orle okrążając Granicznik, zdobyliśmy Samolot i zbiegliśmy do Jakuszyc.

Atmosfera była znakomita, a pogoda ładna, nawet za bardzo. Prażyło słońce, było bardzo ciepło – ponad 20 stopni. Ponieważ zawsze taka aura towarzyszyła Letniemu Biegowi Piastów, można powiedzieć, że warunki panowały startowe.

Po zatwierdzeniu tras Letniego Biegu Piastów przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, co ma nastąpić w ciągu najbliższych dwóch tygodni, zaprosimy Was jeszcze na rekonesans części trasy (około 20 km) Jakuszyckiego Ultramaratonu. Przypomnijmy, że zapisy na 8 Letni Bieg Piastów rozpoczną się 29 czerwca, a zawody odbędą się 29 i 30 sierpnia.

Za udział w dzisiejszym rekonesansie wszystkim bardzo dziękujemy!

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl