BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

8 Letni Bieg Piastów – dzień drugi

2020-08-30 16:31:00

photo

Kapitalna walka wśród mężczyzn i kobiet, zakończona zwycięstwami Karoliny Obstój i Karola Frelika, była ozdobą Jakuszyckiej Dwunastki w trakcie drugiego dnia 8 Letniego Biegu Piastów.

Zachmurzenie i chłód, czyli dobra, biegowa pogoda, towarzyszyła niedzielnej rywalizacji na pięknej, bardzo urozmaiconej trasie Jakuszyckiej Dwunastki. Jej kluczowym fragmentem była trasa Samolot, czyli długi podbieg z Orla, a potem zbieg do Jakuszyc. Na punkcie kontroli czasu na Orlu po pokonaniu 7600 metrów rywale biegli blisko siebie, ale znajdujący się dalej Samolot bezwględnie weryfikował ich możliwości. Na Orlu Karol Frelik miał tylko sześć sekund przewagi nad Patrykiem Chrzanowskim, ale właśnie na Samolocie dołożył do nich jeszcze 50 sekund.

Triumf 28-letniego Karolika Frelika nie jest sensacją dla znających jego ogromny talent. Na 45 zawodów, w których stanął na starcie w karierze biegowej, aż 12 wygrał.

Wśród kobiet Małgorzata Moczulska rywalizowała zacięcie z o czternaście lat młodszą Karoliną Obstój. Na Samolot wbiegły razem, ale podczas szalonego zbiegu rywalka okazała się szybsza, choć walka trwała do ostatnich metrów i na mecie obie zawodniczki potrzebowały trochę czasu, by złapać oddech i dojść do siebie. To drugie zwycięstwo Karoliny na 8 Letnim Biegu Piastów – w sobotę zwyciężyła w półmaratonie. Małgorzatę pamiętamy z jeszcze wspanialszej postawy w 2019 roku, gdy wygrała Jakuszycki Ultramaraton.

Na tej samej trasie, co biegacze, przeszli się miłośnicy nordic walking, W tym gronie więcej było kobiet, niż mężczyzn, a w klasyfikacji końcowej – z uwagi na rekreacyjny charakter tego wydarzenia - podajemy tylko czasy, bez miejsc na mecie. Zwycięzcami są wszyscy, którzy dotarli do mety.

3. Joanna Szmit 57:16

Jakuszycką Dwunastkę ukończyło 314 osób, w tym 131 kobiet.

Marsz Rekreacyjny Nordic Walking na dystansie 12 km ukończyło 85 osób, w tym 60 pań.