BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Biegacze, dziękujemy Wam!

2020-08-30 21:21:00

photo
Gdy ogłaszaliśmy zapisy na 8 Letni Bieg Piastów – bardzo późno z powodów oczywistych – nie byliśmy pewni, czy będziecie mieć ochotę na przyjazd i start. Nie było w ogóle pewne, czy będzie to możliwe. Jeszcze raz okazało się, że kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa i że bieganie zawsze się obroni!

Listy startowe wypełniały się szybko, a pandemia, choć wróciła z dużą mocą w niektórych miejscach w Polsce, szczęśliwie – pomimo rekordowego natężenia ruchu turystycznego w wakacje - ominęła Góry Izerskie i Karkonosze. Oczywiście, organizacja zawodów nie byłaby możliwa bez zachowania reżimu sanitarnego, czyli startu w grupach z zakrytymi twarzami, regulowanego ruchu w biurze wydawania numerów startowych i innych podobnych obostrzeń, jak choćby medali wręczanych do ręki, a nie zawieszanych na szyi, czy dekoracji tylko najlepszych w kategorii open. Dziękujemy, że respektowaliście i rozumieliście te wymogi. Dzięki temu 8 Letni Bieg Piastów był zawodami bezpiecznymi.

W tym roku okrojony został program imprez towarzyszących: nie było biegów dziecięcych, expo, animacji. Tak po prostu musiało być, taki mamy teraz czas. Dziękujemy, że nie usłyszeliśmy z tego powodu od Was nawet słowa pretensji.

Ale to, co jest najważniejsze dla zawodników: bieg po pięknej trasie, dobrze oznakowanej, z licznymi punktami odżywczymi, obsługiwanymi przez uśmiechniętych wolontariuszy, z elektronicznym pomiarem czasu, nie zmieniło się. No i było dla kogo te zawody robić! Przyjechało Was oraz pobiegło i poszło prawie 1100. Bardzo się cieszymy, że należycie do tych, którzy nie stracili biegowej pasji oraz chęci przeżywania emocji razem z innymi biegaczami, jak i resztą naszej społeczności.

- To świetna impreza, ogólnopolska. Zawodnicy przyjechali przecież z różnych zakątków kraju – mówił podczas naszych zawodów marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski. - Świadczy to o ogromnym zapotrzebowaniu na takie zawody. Ich organizacja była wielkim wyzwaniem dla organizatorów zarówno z powodu budowy nowego ośrodka, jak i przez covid. Co niezwykle ważne, zrobiono wszystko, by zachować reżimy bezpieczeństwa.

- Wszyscy potraktowali wymogi bezpieczeństwa poważnie – ocenił prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów Maciej Pawłowski. - Co jednak niebywale istotne: nie zawiedli zawodnicy!

- 8 Letni Bieg Piastów to jedno z niewielu wydarzeń biegowych, jakie w tym roku miały miejsce – podsumowuje dyrektor Biegu Piastów Kaja Sznajdrowicz-Kręcichwost. - Zachowując szczególne warunki bezpieczeństwa, wynikające z obowiązujących przepisów, zorganizowaliśmy wspaniały festiwal biegów górskich. Dziękuję zawodnikom, że kolejny raz byli z nami. Licznym Partnerom i Sponsorom, których nie sposób wymienić, jestem wdzięczna za zaufanie. Dziękuję za niezawodne zaangażowanie i profesjonalizm niezastąpionym pracownikom i licznym wolontariuszom, bez których impreza by się nie odbyła. Do zobaczenia na Rowerowym Biegu Piastów: już 26 września.

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl