BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Jelenia Góra wyróżniona!

2020-09-08 15:53:00

photo
Punkt odżywczy na Rozdrożu Izerskim został wyróżniony w głosowaniu przez uczestników Jakuszyckiego Ultramaratonu – biegu na 50 km, rozegranego 29 sierpnia w ramach 8 Letniego Biegu Piastów w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Obsługiwany był przez pracowników Urzędu Miasta Jelenia Góra.

Zawodnicy podkreślali, że wybór był bardzo trudny, ponieważ załogi pozostałych pięciu punktów także spisywały się świetnie. Najwięcej głosów otrzymali jednak jeleniogórzanie i to oni zostali dziś wyróżnieni upominkami przez reprezentantki stowarzyszenia Bieg Piastów: Kaję Sznajdrowicz-Kręcichwost i Joannę Grzeszczak.

- Była nas dziewiątka - sami urzędnicy, którzy zgłosili się do obsługiwania biegaczy – opowiada naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Jelenia Góra Andrzej Marchowski. - Praca na punkcie odżywczym była wspaniałym przeżyciem, tym bardziej, że zawodnicy nie tylko zatrzymywali się, by coś przekąsić i uzupełnić płyny, ale znajdowali chwilę na rozmowę z nami oraz wspólne zdjęcia.

Jeleniogórzanie witali ultrasów strawą i napojami, jak również dobrym słowem, które motywowało do dalszego biegu. Nie zapomnieli też o muzyce, jak i pełnym fantazji przebraniu, związanym – oczywiście – z Jelenią Górą.

- Włożyliśmy rożki jelonków – mówi Andrzej Marchowski. - Bardzo się cieszymy, że mogliśmy spotkać w tej roli biegaczy z całej Polski!
Reprezentacja Jeleniej Góry zgłosiła się już do obsługi jednego z punktów odżywczych w trakcie 6 Rowerowego Biegu Piastów, który odbędzie się 26 września. Jej skład będzie jednak częściowo inny. Niektórzy z tych, którzy wspierali na 8 Letnim Biegu Piastów biegaczy, wystartują w 6 Rowerowym Biegu Piastów. Chętnych na ich miejsca nie brakowało.

Dziękujemy również wszystkim osobom, które z uśmiechem, zaangażowaniem, profesjonalizmem i – przede wszystkim – wielkim sercem, pracowały na pozostałych punktach odżywczych. Były to reprezentacje Karpacza, Piechowic, Term Cieplickich, Szklarskiej Poręby oraz wolontariusze z różnych, innych środowisk. Bez Was nie mielibyśmy szans na organizację 8 Letniego Biegu Piastów na poziomie, który został wysoko oceniony przez zawodników.

Fot. Karol Soból/Urząd Miasta Jelenia Góra

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl