BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Wielki Jakuszycki Szlem: 70 superbohaterów!

2020-09-29 20:31:00

photo

- Każdy ma swój Everest! Ja miałam Wielki Jakuszycki Szlem. 42 km na biegówkach, 50 km na nogach i 61 km na rowerze. Walczyłam z całych sił… Łatwo nie było. Szlem jest mój!! - napisała Jola Siarkiewicz, jedna z 70 zdobywców Wielkiego Jakuszyckiego Szlema 2020.

GRATULUJEMY! Cieszymy się, że Wielki Jakuszycki Szlem to cel tylu wspaniałych zawodników i zawodniczek. W tym roku tym bardziej doceniamy jego zdobycie, bo z powodu pandemii nasze życie podlega różnych ograniczeniom, więc przygotowania do startów mogły być bardziej skomplikowane i utrudnione niż w normalnych czasach.
Podziwiamy utrzymywanie przez Was formy przez cały rok, wszechstronność oraz determinację. Po ludzku zaś jesteśmy bardzo, bardzo wdzięczni, że wybraliście Bieg Piastów w każdej wersji jako zawody, w których realizujecie swoje ambicje i pasje.

Jaki był Wielki Jakuszycki Szlem? Nikt nie opowie o tym lepiej, niż jego zdobywcy. Oddajemy Wam głos!

Dorota Wypych: To miała być tylko formalność, aby przypieczętować zdobycie 1-go Wielkiego Jakuszyckiego Szlema. W końcu rower to mój "konik". Warunki pogodowe sprawiły jednak, że moja walka trwała 5 godzin, zamiast planowanych 3.5-4. Deszcz towarzyszył nam cały czas, także przemoczenie kompletne. Mega kałuże, błoto i przeszywające zimno sprawiły, że moje ręce były kompletnie zgrabiałe i bez czucia, praktycznie już od samego początku, do tego stopnia, że kciuki zostały zdarte do mięska. Do teraz opuszki zdrętwiałe i ręce wciąż zimne... Wywalczyłam tego szlema z zaciętymi zębami.
Teraz mogę powiedzieć, że 50 km biegu to był pikuś.
Dziewczynom, które ukończyły przede mną z super czasami chylę czoła. Jesteście niesamowite.
Tylko ten, kto był na trasie i to przeżył, wie, ile trzeba było wysiłku i determinacji, aby dotrwać do mety.
Do zobaczenia za rok!

Mirosław Kołodziejczyk: Rok 2020 to szczególny czas, nie ze względu na pandemię, chociaż przykro mi, że świat cierpi z tego powodu… 2020 będę pamiętał za osiągnięty cel sportowy, a więc zdobycie Wielkiego Jakuszyckiego Szlema Biegu Piastów. Każdy z tych biegów był niezwykle trudny, przede wszystkim ze względu na aurę, jaka była w tych dniach, i oczywiście na miejsce - Góry Izerskie, które może nie są najwyższe, ale trzeba je szanować. Dumny jestem również, że dzisiaj wraz ze mną, choć na innym dystansie, podjął walkę w tych trudnych warunkach Oliwier - mój wnuczek. Dla niego te 20 km to jak moje 60. Chylę czoła przed każdym, kto ukończył Mini, Mega, czy Giga Rowerowego Biegu Piastów.


Janusz Czaplicki: Po ciężkim trudzie sukces smakuje wyjątkowo i tak można podsumować ten rok zmagań, biegając na nartach , na nogach i jadąc na rowerze.
Pomimo wielu przeciwności losu, mam piątego Szlema w jego pięciu edycjach.
Rowerowy Bieg Piastów jest ostatnim w cyklu walki o tę statuetkę. Dziś poszło nie najlepiej, pech na 14 kilometrze popsuł szansę na dobry wynik. Pierwszy w zawodach przysłowiowy kapeć nie ominął mnie w tym roku. Już wiem, jak to jest, gdy zimno, mokro, do mety 47 kilometrów i będzie trzeba wracać na start. Jednak z pomocą kilku zawodników udało się usprawnić rower i pomknąłem uważnie i ostrożnie w dalszą trasę. Ślisko, błoto, torfowiska, kałuże, zimny wiatr, wspinaczka z rowerem na plecach - to najgorsze co mogło jeszcze nas spotkać na trasie i było tego sporo. Więc na ponad 60-cio kilometrowej trasie spędziłem na rowerze 5h i 50 minut. To mój życiowy rekord.
Pozdrawiam wszystkich zdobywców Szlema, tych, którzy zdołali pokonać trasę i tych, którzy niestety nie ukończyli, a statystyki podają, że było ich bardzo wielu. Dziękuję za pomoc zawodnikom z trasy nr 14 z Giga, 604 z Mega i temu, którego numeru nie widziałem, a dał mi łatki do klejenia.


Maja Majer: No bo niby po co w wolną sobotę pójść z przyjaciółmi do klimatyzowanej sali kinowej na fajny film, jak można ze sporą bandą czubków w deszczu, niskiej temperaturze i przy silnym wietrze, brodzić w błocie po kolana na trudnej 61-kilometrowej trasie ukochanych Jakuszyc.

Michał Plucha: Wielki Jakuszycki Szlem zdobyty!!! Narty Biegowe - Bieg – Rower. Były dziś... Dwie Pluchy, jazda bez ścigania, aby tylko dojechać i zdobyć Szlema.

Sławek Waszek: Cel na 2020 rok osiągnięty!
2 miejsce w końcowej klasyfikacji Wielkiego Jakuszyckiego Szlema 2020 dla mnie.
Jestem przeszczęśliwy, bo wynik przerósł moje najśmielsze oczekiwania.
A za rok... Spróbuję poprawić ten wynik.
6 Rowerowy Bieg Piastów to dla mnie również debiut w zawodach MTB. Wykręciłem 33. miejsce OPEN. Siary zatem nie było.
Trafiłem na "niezapomnianą edycję”. Warun wręcz wciągał... Polecam spojrzeć na zdjęcia na profilu Biegu Piastów.
Dziękuję Darkowi Aleksandrowiczowi za cenne wskazówki i za rower, bez którego nie udałoby mi się wykręcić takiego czasu. Dziękuję Wojtkowi Zarzyckiemu i Piotrkowi Zaurskiemu za wspaniałą sportową zabawę, za cenne rady i wspólne świętowanie.
Dziękuję Haniu za niezmiennie silny doping i za to, że jesteś.
Panie Marcinie, pana "dajesz, kręć k***! , jeszcze 500 metrów", miało taki ładunek energetyczny, że jeszcze na macie dzwięczało mi w uszach. Dzięki!

Bartłomiej Marciniak: Przy wsparciu mojej rodzinki, "Śnieżnej Pantery", przyjaciół i znajomych, swojej determinacji i tysiącom spalonych kalorii, spróbowałem zdobyć Wielkiego Jakuszyckiego Szlema 2020. Dziękuje Wam wszystkim za doping i pozytywną energię.
Te 3 weekendy (29.02, 29.08, 26.09. 2020) złożyły się na WJS, gdzie ultrabieg letni najbardziej dał mi w kość (czytaj: w mięśnie). Rowerowy Bieg Piastów, teoretycznie dla mnie najłatwiejszy, uraczył nas "śliczną" pogodą: 6 stopniami na plusie, intensywnymi opadami deszczu i taką ilością błota, jakiej w życiu nie widziałem.

Magdalena Dul: Zrobiłam TO po raz drugi. WIELKI JAKUSZYCKI SZLEM 2020 jest MÓJ.
A wszystko to w Jakuszycach, po trasach w Górach Izerskich. To co dziś przeżyłam, to moje.
Chojnik/Rudawy Festiwal Biegowy przy tym to pikuś. Błoto, deszcz, wiatr, jedna gleba to atrakcje na trasie Rowerowego Biegu Piastów na dystansie GIGA.
Gratulacje dla Wszystkich zdobywców Wielkiego Szlema - jesteście najlepsi.

Klasyfikacja generalna Wielkiego Jakuszyckiego Szlema 2020 (także piękne dyplomy do wydrukowania).
 

 

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl