BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Zapraszamy na nasz parking!

2020-12-10 09:42:00

photo

Na naszym parkingu w Jakuszycach obowiązują nowe zasady. Nie ma już parkingowych przy wjeździe, są automatyczne bramki i kasy. Zamontowaliśmy je w połowie roku, ale wciąż dla wielu kierowców są zaskoczeniem. Nie dla każdego zasady korzystania z parkingu są jasne. Dlatego przeczytajcie – prosimy – ten tekst, zerknijcie na ilustracje, cennik i poznajcie regulamin.

1. Nasz parking znajduje się w Jakuszycach, po prawej stronie głównej szosy z centrum Szklarskiej Poręby, naprzeciw hotelu Biathlon. Jest podzielony na dwie części, z osobnymi wjazdami i wyjazdami. Części te są rozdzielone przez drogę prowadzącą do budowy nowego ośrodka, jej przedłużenie prowadzi na trasę znaną jako Samolot.

2. Aby szlaban podniósł się umożliwiając wjazd na parking, należy pobrać bilet w automacie przed szlabanem.
Uwaga! Może się zdarzyć, że szlaban będzie otwarty. W takiej sytuacji też pobieracie bilet w automacie przy szlabanie.

3. Na razie nie ma śniegu i nie można biegać na nartach, więc ruch jest niewielki. Dlatego parkujecie w dowolnym miejscu. W sezonie zimowym, gdy ruch będzie duży, w znalezieniu miejsca do parkowania pomoże parkingowy. Jego zadaniem będzie też pomoc w takim ustawieniu samochodu, by nikt nikomu nie blokował wyjazdu, jak również by powierzchnia parkingu została maksymalnie wykorzystana.

4. Płatność za parking odbywa się w kasach biletowych na parkingu nr 1 (to ten pierwszy od strony centrum Szklarskiej Poręby). Możliwa jest płatność kartą, jak i gotówką. Skanujemy bilet w wyznaczonym miejscu, a następnie płacimy.

5. Bardzo prosimy o korzystanie z kas, jednak jeśli ktoś o tym zapomni lub nastąpi jakiś problem techniczny, awaryjnym wyjściem jest płatność w automacie przy wyjeździe z parkingu. Traktujemy tę możliwość jako awaryjną, gdyż korzystanie z niej będzie opóźniać wyjazd i zwiększać ryzyko tworzenia się korków. W automacie przy wyjeździe można płacić tylko kartą. Najpierw – jak w kasie – trzeba bilet zeskanować.

6. Gdy zapłacicie za parking w kasie, przy wyjeździe należy przyłożyć opłacony bilet do automatu w wyznaczonym miejscu w celu zeskanowania. Uniesie się wtedy szlaban, co umożliwi wyjazd.


Jeszcze kilka słów, skąd pomysł na montaż automatycznego systemu parkingowego:

- wielu z Was zwracało nam uwagę, że dotychczasowy system, z parkingowymi pobierającymi opłaty, wydłuża czas obsługi kierowców, co powoduje korki na drodze ze Szklarskiej Poręby do Jakuszyc i granicy z Czechami,

- zwracano nam też uwagę, że parkingowi pracują tylko kilka godzin, a ruch na parkingu trwa przez cały dzień, więc parking może być wykorzystywany znacznie efektywniej pod względem poboru opłat,

- swój powód dopisała też pandemia – nowy system umożliwia obsługę bez kontaktu pomiędzy ludźmi (parkingowymi a kierowcami), co jest zgodne z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego dla zorganizowanych terenów narciarskich,

- nasz parking nie jest strzeżony, ale jest monitorowany, znajduje się w pobliżu strzeżonej przez całą dobę budowy, naprzeciw kilkudziesięciu okien pokojów hotelowych, co bardzo mocno zwiększa bezpieczeństwo zaparkowanych samochodów; ma to bardzo duże znaczenie w sytuacji, gdy turyści w ostatnim czasie informują o powtarzających się kradzieżach katalizatorów z samochodów na nieoficjalnych miejscach parkingowych, np. na Rozdrożu Izerskim pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem-Zdrój.

ZAPRASZAMY!

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl