BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

45 lat Biegu Piastów - Dorota Dziadkowiec-Michoń

2020-12-20 20:45:00

photo
DOROTA DZIADKOWIEC-MICHOŃ – MISTRZYNI PIASTÓW I WORLDLOPPET!
 
Gdy jako dziecko startowała w biegach harcerskich w Jakuszycach, nie przypuszczała, że aż cztery razy wygra główny Bieg Piastów. Gdy jednak jako nastolatka w nim debiutowała, plasując się w czołówce, wątpliwości już nie było: oto mamy w Karkonoszach wielki talent, który może zawojować świat!
I tak się stało. Trenując pod okiem fachowca pierwszej klasy, a z czasem partnera życiowego i męża, Stanisława Michonia, wygrała Bieg Piastów czterokrotnie. Zaczynała starty w epoce kuchni polowych, szatni w wagonach kolejowych, latryn – drewnianych toalet z dziurami, a kończyła w standardach Worldloppet.

To symboliczne, bo Dorotę świat poznał właśnie dzięki Worldloppet, i to zanim znalazły się w nim Piasty. Kierując się pasją i odwagą, ruszyła ze Stanisławem na jego podbój, gdy z Polski nie jeździł na zawody Worldloppet dosłownie nikt. Finansując podróże z własnej kieszeni, z pomocą sponsorów i przyjaciół, których zjednywali sobie na całym świecie, podróżowali z kraju do kraju, święcąc kolejne triumfy. Dorota trzy razy wygrała klasyfikację Worldloppet!

Często jako jedyni zawodnicy z Polski stali się, wraz ze Stanisławem, znakomitymi ambasadorami Biegu Piastów. To od nich wielu narciarzy i organizatorów biegów usłyszało pierwszy raz o Biegu Piastów.

Jesteśmy szczęściarzami, że postać tak wielkiego formatu jest z nami. Jej praktyczna wiedza, zdobywana podczas startów na czterech kontynentach, jest bezcenna podczas organizacji zawodów.

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl