BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

45 lat Biegu Piastów - Wiesław Dul

2020-12-21 20:37:00

photo
- Usłyszałem w Radio Wrocław transmisję z III Biegu Piastów To był rok 1978. Mój brat startował... Częścią audycji były rozmowy na trasie z zawodnikami. Pomyślałem: za rok ja też! Wziąłem udział w IV Biegu Piastów w 1979, praktycznie bez przygotowania. Kolega z Szaflar przywiózł mi narty bez łuski, ale o tym, jak je posmarować, nie miałem pojęcia. Pobiegłem na 25 kilometrów. Jakoś ukończyłem. Potem jeździłem na biegówki autobusem z towarzystwem z jeleniogórskiej Celwiskozy, a w Biegu Piastów wybierałem zawsze najdłuższy dystans – wspomina 68-letni dziś Wiesław Dul z Jeleniej Góry.

Od tamtej pory startował w Piastach prawie zawsze, również w Letnim i Rowerowym Biegu Piastów. Letni w 2018 wybrał jako swój setny maraton bez nart!

Dlaczego akurat Letni Bieg Piastów? Bo choć startuje w całej Polsce i wielu krajach Europy, Jakuszyce i Bieg Piastów traktuje specjalnie. To tu narodził się jako biegacz, to tu trenuje przez całą zimę na biegówkach, a latem przyjeżdża na treningi bez nart. Należy do garstki Piastów wiernych Jakuszycom nieprzerwanie od 40 lat. O tym, jak wzorowym jest przykładem, najlepiej świadczy to, że naszych zawodach startują dwie jego córki...

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl