BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

45 BIEG PIASTÓW – WARIANTY ORGANIZACJI

2020-12-22 10:44:00

photo

 

Naszym celem jest organizacja 45 Biegu Piastów według sprawdzonych wzorów z ostatnich lat, jednak sytuacja spowodowana przez pandemię koronawirusa zmusza nas do przygotowywania wariantów awaryjnych. Ich realizacja z każdym dniem staje się bardziej prawdopodobna. Zapewniamy, że dochowamy wszelkich starań, by zapewnić Wam udział w Biegu Piastów w bezpiecznych warunkach i w zgodzie z obowiązującym stanem prawnym.

Oto warianty organizacyjne, które bierzemy pod uwagę:

1. Covidowy.
Podobny do zastosowanego podczas organizacji Letniego Biegu Piastów i Rowerowego Biegu Piastów w 2020.
Zrealizujemy pełny program sportowy, czyli wszystkie biegi. Start falowy, ale ze znacznie dłuższymi przerwami pomiędzy falami, niż zwykle. Brak imprez towarzyszących.

2. Solo.
Na oznakowanych i zabezpieczanych trasach każdy pobiegnie sam w wybranym przez siebie terminie w okresie, który wyznaczymy (np. 14 dni). Okres ten będzie obejmował dni, w których 45 Bieg Piastów jest planowany w normalnym trybie. Poprosimy Was, byście po zakończeniu biegu wysłali nam tracka z zapisem Waszego biegu. Na tej podstawie sporządzimy listę uczestników z osiągniętymi czasami. Oczywiście, z racji odmiennych warunków w trakcie 14 dni, nie będzie normalnej rywalizacji, ani imprez towarzyszących. Sporządzimy jednak listę uczestników z wynikami. Najszybszych wyróżnimy.

3. Hybrydowy.
Wspólnie pobiegnie jedna grupa (np. 150 osób), a pozostałe osoby indywidualnie według wariantu Solo.

Decyzję w sprawie wyboru sposobu organizacji 45 Biegu Piastów podejmiemy nie wcześniej niż w drugiej połowie stycznia. Zależeć będzie od sytuacji epidemicznej i prawnej. Wtedy też podamy szczegóły organizacyjne.

Niezależnie od Biegu Piastów w Jakuszycach, przygotowujemy możliwość udziału wirtualnego w dowolnym miejscu, jak również zaprosimy Was na BIEG PIASTÓW ON LINE, czyli do obejrzenia i wysłuchania w internecie rozmów z różnymi ciekawymi osobami oraz wypowiedzi takich osób. Będą to zawodnicy, wolontariusze, sponsorzy i partnerzy 45 Biegu Piastów. BIEG PIASTÓW ON LINE ma choć częściowo zastąpić brak imprez towarzyszących. W ewentualnym udziale w biegu solo i/lub wirtualnym pomoże specjalna aplikacja Biegu Piastów, którą przygotowuje datasport.pl.

I na koniec wiadomość dobra: mamy zgodę na przeprowadzenie Biegu Piastów na głównym dystansie na trasie 50-kilometrowej! Mapkę trasy zamieścimy wkrótce na naszej stronie: www.bieg-piastow.pl.

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl