BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Warunki na trasach, 10 kwietnia 2021

Po wczorajszej odwilży, w nocy chwycił mróz i na trasach zrobił się beton (w trakcie dnia rozmięknie, przynajmniej w odsłoniętych miejscach), więc dziś nie wyjechaliśmy ratrakiem. Tory są w dobrym stanie, próba ratrakowania mogłaby pogorszyć ich stan.

Przetarcia poniżej Ścierniska, w dolnej części Czarnego Kamienia (na trasie od Huty), jak również na trasach wokół Koziego Grzbietu i Herberta oraz na najniżej położonych odcinkach Elektrowni Turów (zjazd na Orle) i Górnego Duktu. Bardzo ślisko na Rozdrożu pod Działem Izerskim.

UWAŻAJCIE NA ZJAZDACH! Tym bardziej, że temperatura będzie dodatnia (o siódmej rano jest 0, ale podskoczy nawet do +6), więc śnieg będzie uciekał, zwłaszcza z tras położonych niżej, gdzie jest cieplej. Najlepsze warunki są w rejonie Kopalni Stanisław (trasa Questa z Rozdroża pod Cichą Równią), Cichej Równi, Samolocie i Sępiku.

Ślad ratraka z ostatnich dni.

Sytuacja na trasach będzie się zmieniać, szukajcie informacji także na Grupie Bieg Piastów na Facebooku, gdzie biegacze publikują aktualne, bardzo użyteczne informacje i zdjęcia z tras oraz dzielą się wrażeniami.

Jutro też odwilż, ale w poniedziałek ma wrócić zima.

Życzymy bezpiecznego biegania i spacerowania na nartach!

Zdjęcie wczorajsze Uli Sokołowskiej. 

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów

ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

KRS 0000102760

map
design by : LEMONPIXEL.pl