BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

GOPR apeluje o rozsądek

2021-01-07 11:58:00

photo
W imieniu Grupy Karkonoskiej GOPR bardzo prosimy wszystkich o rozsądek w górach. W Karkonoszach obowiązuje I stopień zagrożenia lawinowego. Prawdziwą plagą stały się zjazdy na saneczkach, jabłuszkach i innych plastikach. Oto, co mówi na ten temat naczelnik Grupy Karkonoskiej GOPR, Sławomir Czubak:

Niestety z tego co widzimy jest dużo niebezpiecznych zachowań na szlakach. Przede wszystkim ludzi opanowała gorączka zjeżdżania na byle czym w górach. Niestety ciągną za sobą dzieci i zjeżdżają na stromych szlakach (które są dosyć śliskie i miejscami oblodzone) na jabłuszkach czy saneczkach plastikowych, nie zdając sobie sprawy, że takie saneczki mogą się na pierwszym lepszym kamieniu połamać i np. wbić w jakąś część ciała. Rozpędzenie się na takich przyrządach zjazdowych może spowodować utratę kontroli i w konsekwencji nieszczęśliwy wypadek.

Dołączamy się do próśb GOPR-u o odpowiedzialne zachowanie. Przypominamy, że w Jakuszycach dyżury pełnią ratownicy narciarscy, dostępni są pod numerem telefonu +48 661 959 221, w dni powszednie w godz. 9-16, a w święta i weekendy od 9 do 17. Jeśli potrzebujecie pomocy, dzwońcie do ratowników z Jakuszyc, a nie do Grupy Karkonoskiej GOPR, która ma mnóstwo pracy na szlakach karkonoskich. Nie dokładajmy jej!

Fot. Piotr Słowiński 

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl