BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Jeszcze więcej tras dla pieszych!

2021-01-12 19:43:00

photo
To miejsce o potencjale sportowo-turystycznym Jakuszyc: piękne, bardzo łatwo dostępne i urozmaicone trasy, świetny dojazd, a w centralnym miejscu równy teren, idealny, by zaparkować samochód. Trasy twarde i równe, więc nie trzeba byłoby dużo śniegu, by móc je ratrakować. Nie dostaliśmy na to zgody, więc Rozdroże Izerskie rekomendujemy Wam, Drodzy Piesi!

Położone pośrodku drogi wojewódzkiej (więc odśnieżanej z reguły jak należy) pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem-Zdrój. Teren jest otwarty, wykorzystywany jako parking (darmowy). Należy do Lasów Państwowych, a częściowo jest własnością prywatną. Wysokość: 767 m n.p.m., czyli o ponad sto metrów niżej od Jakuszyc, ale wystarczająco wysoko, by cieszyć się prawdziwą zimą. Rozdroże Izerskie położone jest z drugiej strony kopalni Stanisław, doskonale widocznej.

Odkąd rozebrano istniejący tu budynek (w 2013), nie ma tu nic – żadnych schronisk, wypożyczalni i innych biznesów. W pobliżu jest leśniczówka. Ratrakować nam tu nie wolno (połączenie Jakuszyc z Rozdrożem Izerskim i Stogiem Izerskim to nasze marzenie!), ale trasy Letniego Biegu Piastów i Rowerowego Biegu Piastów pozwolono nam tu poprowadzić.

Pomysłów na zagospodarowanie tego wspaniałego miejsca było wiele, ale żaden nie wypalił. Jeśli ktoś chce o nich poczytać – szczegóły znajdzie tutaj.

Tras i szlaków tyle, co w Jakuszycach. Trochę ludzi tu przyjeżdża, także na biegówki. Ale nawet w tak piękną sobotę, jak ostatnia, nie brakowało miejsc parkingowych – jeszcze kilkadziesiąt samochodów by się tu zmieściło.

Wybraliśmy dla Was trzy trasy, które wydały nam się najatrakcyjniejsze i najprostsze.

Rozdroże Izerskie Żółtym

Rozdroże Izerskie Górzyniec

Rozdroże Izerskie Zielonym

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl