BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Czwartek: sypnęło pół metra śniegu

2021-01-14 09:09:00

photo
+ 50 cm śniegu (miejscami więcej), pięć stopni mrozu. Ratrak w akcji. Plan: przejechać wszystkie trasy, które przygotowywał do tej pory, oraz dołożyć inne, które się tylko da, na pewno Ściernisko i Czarny Kamień (od szlabanu do miejsca, gdzie był wczoraj) oraz krótkie odcinki odchodzące od Samolotu.
Ślad ratraka na żywo: kliknij

Wędrówki na nartach można rozpocząć na Hucie i Białej Dolinie w Szklarskiej Porębie, gdzie fantastyczną robotę wykonuje wielki przyjaciel biegaczy narciarskich Roman Klimek ze swoją ekipą z Lokalnej Organizacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Romek łączy skuterem nasze trasy z miastem, dzięki czemu jest więcej wejść i ruch rozkłada się na większej przestrzeni.
Kolej gondolowa na Stóg Izerski wczoraj ogłosiła, że na weekend przygotuje ratrakiem Izerski Ślad Cietrzewia, czyli trasę na Halę Izerską. Dolna stacji kolejki jest w Świeradowie-Zdroju.

TRASY DLA PIESZYCH
Dziękujemy, że wielu z Was skorzystało z naszych rekomendacji i odkryło jakuszyckie perełki: Owcze Skały, Świńskie Dziury i "obwodnicę". Po ostatnich atakach śniegu znajdziecie go jednak w każdym miejscu w okolicy, nie ma sensu pchać się po zaśnieżonej szosie do Jakuszyc. Jeśli jednak nie możecie żyć bez Jakuszyc i Gór Izerskich, polecamy trasy dla Was: kliknij

A tu świetne trasy piesze na Rozdrożu Izerskim: kliknij

SKLEP BIEGU PIASTÓW
Piękne i wysokiej jakości ubrania narciarskie i inne rzeczy z naszym logo, przygotowane specjalnie dla Was, znajdziecie tu: klknij

PARKING
Nie zostawiajcie samochodów na noc na naszych parkingach z bramkami, bo rano nie mamy jak ich porządnie odśnieżyć. Będziemy egzekwować kary za takie zachowanie - 100 zł. Nie mamy innego wyjścia, dla dobra wszystkich.

WYPOŻYCZALNIE
O wypożyczenie sprzętu i smarowanie pytajcie bezpośrednio w wypożyczalniach i serwisach.

DLA RODZIN Z SANKAMI
Szklarska Poręba to saneczkowy raj. Odkryjcie go: kliknij

NOCLEGI
Zaczynacie pytać nas o noclegi. Nie róbcie tego, bardzo prosimy. Nie pośredniczymy w żaden sposób w kontaktach z podziemiem noclegowym, choć bardzo mocno trzymamy kciuki za wszystkich hotelarzy i inne biznesy turystyczne, szczególnie te najbliższe, w naszym regionie.

JEDZENIE
Tu zamówicie w Szklarskiej Porębie, z dowozem lub bez. Każde zamówienie zwiększa szanse przetrwania restauracji i barów, w większości rodzinnych firm: kliknij

Zdjęcie z wczorajszej, 31-kilometrowej wycieczki Uli Sokołowskiej

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl