BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Piątek - ratrakujemy!

2021-01-15 07:16:00

photo
+ 7 cm śniegu (i wciąż przybywa), pięć stopni mrozu. Ratrak w akcji. Plan: przejechać wszystkie trasy, które przygotowywał do tej pory, czyli 50 km.
Ślad ratraka na żywo: kliknij

Wędrówki na nartach można rozpocząć na Hucie i Białej Dolinie w Szklarskiej Porębie. Lokalna Organizacja Turystyczna szykuje ścieżki narciarskie skuterem z walcem, które łączą te dzielnice z naszymi trasami. Wejścia: w pobliżu Chatki Robaczka i stacji kolejowej Szklarska Poręba Huta.
Kolej gondolowa na Stóg Izerski ogłosiła, że na weekend przygotuje ratrakiem Izerski Ślad Cietrzewia, czyli trasę na Halę Izerską. Dolna stacji kolejki jest w Świeradowie-Zdroju.

TRASY DLA PIESZYCH

Pełno śniegu wszędzie w okolicy, nie musicie jechać do nas, by go znaleźć. Jeśli jednak nie możecie żyć bez Jakuszyc i Gór Izerskich, mamy dla Was coś extra: kliknij

A tu świetne trasy piesze na Rozdrożu Izerskim: kliknij

SKLEP BIEGU PIASTÓW
Piękne i wysokiej jakości ubrania narciarskie i inne rzeczy z naszym logo, przygotowane specjalnie dla Was, znajdziecie tu: kliknij

PARKING
Nie zostawiajcie samochodów na noc na naszych parkingach z bramkami, bo rano nie mamy jak ich porządnie odśnieżyć. Będziemy egzekwować kary za takie zachowanie - 100 zł. Nie mamy innego wyjścia, dla dobra wszystkich.

WYPOŻYCZALNIE
O wypożyczenie sprzętu i smarowanie pytajcie bezpośrednio w wypożyczalniach i serwisach.

DLA RODZIN Z SANKAMI
Szklarska Poręba to saneczkowy raj. Odkryjcie go: kliknij

NOCLEGI
Nie pytajcie nas o noclegi, bardzo prosimy. Nie pośredniczymy w żaden sposób w kontaktach z podziemiem noclegowym, choć bardzo mocno trzymamy kciuki za wszystkich hotelarzy i inne biznesy turystyczne, szczególnie te najbliższe, w naszym regionie.

POCIĄG
W poniedziałek 18 stycznia wraca komunikacja kolejowa. Pierwszy kurs ze stacji Szklarska Poręba Górna do Jakuszyc o godz. 8:29.

JEDZENIE
Tu zamówicie w Szklarskiej Porębie, z dowozem lub bez. Każde zamówienie zwiększa szanse przetrwania restauracji i barów, w większości rodzinnych firm: kliknij

NARCIARSKIE TRASY BIEGOWE POWSTAJĄ W CAŁEJ POLSCE, nawet tam, gdzie od lat były martwe (z powodu braku śniegu). Zachęcajcie wszystkich, by spróbowali najpiękniejszego sportu, jaki świat wymyślił! To jest ten moment! Niech nas będzie jak najwięcej, wtedy będzie łatwiej wytłumaczyć reszcie świata sprawy, które dla nas są oczywiste, na przykład to, że narciarskie trasy biegowe warte są szczególnej ochrony!

Powodzenia!

Zdjęcie z wczorajszej wycieczki Mateusza Stófa.

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl