BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Bieg dla Kobiet i Mężczyzn – 175 zapisanych!

2021-01-31 21:48:00

photo
Zamiast startu wspólnego i rywalizacji – bieg indywidualny w formule SOLO/OPEN TRACK (startujesz o dowolnej porze) bez oficjalnego pomiaru czasu, na dowolnej trasie, choć w Jakuszycach oznakowaliśmy rekomendowaną na dystanse 12 km (otwartą dla wszystkich). Taki był sobotnio-niedzielny Bieg dla Kobiet i Mężczyzn.

Apelowaliśmy o udział, bo przygotowaliśmy dla zawodników numery startowe, medale i kalendarze, więc rezygnacje oznaczały dla nas straty finansowe. Chcieliśmy być jednak w porządku wobec zawodników, więc gdy z powodu obostrzeń antycovidowych okazało się, że w grę wchodzi tylko formuła SOLO/OPEN TRACK, daliśmy możliwość rezygnacji z udziału z pełnym zwrotem wpisowego.

Co się okazało? Nieliczni rezygnowali! Niektórzy przenosili opłatę na rok przyszły. Inni darowali ją nam – na ratrakowanie tras. Byli i tacy, którzy poprosili o wysyłkę pakietu startowego do domu.

Znacznie więcej jednak było takich, którym nowa formuła biegu się spodobała, więc się zapisali i pobiegli w Jakuszycach. Czas zmierzyli sobie sami, korzystając ze swoich zegarków sportowych lub aplikacji na telefon, w tym naszej: Biegu Piastów.

- Fajnie tak, bez spinki! - komentowała Mirosława Przyłuska, uczestniczka naszych zawodów od lat.
Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie Grzegorz Sokoliński żartował, że tym razem nie spóźni się na start. Bo zawsze się spóźnia, a skoro w formule SOLO/OPEN TRACK można zacząć bieg w dowolnym momencie, spóźnić się nie sposób.

Co nas bardzo mile zaskoczyło? Sporo liczba debiutantów. Niektórzy mieli pierwszy raz na nogach biegówki! Pierwszy raz w ogóle startowali w jakichkolwiek zawodach. Niektórzy przyznawali, że dotychczas tylko zjeżdżali na nartach, ale ponieważ stoki są zamknięte, postanowili wypróbować biegówki. To jest bardzo dobre zjawisko!

Zapraszamy Was wszystkich na Bieg Piastów! Miejsca są na wszystkie dystanse.

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl