BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

I Sztafeta Piastów - wszystkie miejsca zajęte!

2018-02-16 11:54:00

photo

50 sztafet na liście startowej

Wszystkie miejsca zajęte na liście startowej I Sztafety Piastów w biegach narciarskich, która odbędzie się w sobotę, 17 lutego, na trasach na Polanie Jakuszyckiej i w Górach Izerskich w Szklarskiej Porębie.

Taka sztafeta - otwarta dla wszystkich, rozegrana zostanie w Polsce pierwszy raz. Pomysł został ściągnięty z innych krajów, gdzie sztafety dla amatorów rozgrywane są od dawna.

Okazało się, że to strzał w dziesiątkę. Organizatorzy ze Stowarzyszenia Bieg Piastów przygotowali na liście startowej miejsca dla 50 sztafet 4-osobowych. Wszystkie zostały zajęte.

Biegacze pobiegną na trasie 7-kilometrowej - na dwóch pierwszych zmianach techniką klasyczną, a na trzeciej i czwartej dowolną. Zawodnicy zmieniać się będą na Polanie Jakuszyckiej.

Swoje sztafety wystawiły kluby narciarskie, wypożyczalnie, hotele, firmy, jak również nieformalne grupy znajomych i przyjaciół. Wystartuje sześć sztafet damskich oraz po 22 męskie i mieszane.

Start o godz. 10 na Polanie Jakuszyckiej w sobotę, 17 lutego.

 UWAGA: pakiety startowe odbierają kapitanowie drużyn na podstawie oryginałów oświadczeń wszystkich zawodników danej drużyny o braku przeciwskazań zdrowotnych. Mówi o tym regulamin (prosimy o zapoznanie się): Każdy zawodnik startujący w sztafecie, zobowiązany jest do własnoręcznego i czytelnego podpisania oświadczeń znajdujących się w załączniku nr 2 do niniejszego regulaminu, w tym oświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do startu w zawodach, a następnie do przekazania ich kapitanowi. Kapitan drużyny zobowiązany jest przekazać oryginały oświadczeń zawodników Organizatorowi, w chwili odbierania pakietów startowych. Komplet wypełnionych oświadczeń jest warunkiem otrzymania pakietów startowych dla całej drużyny.


I Sztafeta Piastów poprzedza o tydzień 42. Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego. Jego pierwsza konkurencja w sobotę, 24 lutego.

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl